Судове рішення #7831975

Справа № 2-83

2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

09 лютого 2010 року Троїцький районний суд Луганської області у складі:

головуючого - судді Суського О.І.,

при секретарі – Кім Т.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності, -

В С Т А Н ОВ И В :

До Троїцького районного суду Луганської області звернулася позивачка, яка вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3. Заповіту не склала. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її сестра ОСОБА_5. З доданого до статті «Про відумерлу спадщину», опублікованої у газеті «Сєльская новь» « 45-46 від 06 червня 2009 року списку громадян – власників не витребуваних паїв їй стало відомо, що згідно запису у списку № 70 ОСОБА_3 належав земельний пай у землях колективного сільськогосподарського підприємства «Комуніст», село Вівчарове Троїцького району Луганської області, право власності на який посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068128. Оригінал сертифікату знаходиться у Троїцькому районному відділенні земельних ресурсів ,у видачі сертифікату позивачці відмовили, пояснивши, що сертифікат може отримати власник або спадкоємець. При зверненні до нотаріуса з’ясувалося, що без оригіналу сертифікату нотаріус не має права видавати свідоцтво про спадщину. На даний момент спадкоємців майна померлої двоє, позивачка та інша дочка померлої, відповідачка по справі. Остання жодних дій до прийняття спадщини не здійснює, спадщину не приймає, письмової відмови від прийняття спадщини не підписує, тому, за вказаних обставин, визнання права власності за позивачкою на спадкове майно неможливо без рішення суду.

У судовому засіданні позивачка просить визнати за нею право власності на земельну частку (пай), яка розташована у землях колективного сільськогосподарського підприємства «Комуніст» Троїцького району Луганської області, розміром 12,28 умовних кадастрових га, право власності на яку посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068128, вчиненим на ім’я ОСОБА_3, так як за умови відмови відповідачки від прийняття спадщини, позивачка є єдиною спадкоємицею майна померлої за законом.

Відповідачка у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі, претензій на даний момент до позивачки не має.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, надані докази, вважає, що позов має бути задоволений з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Судом було встановлено, що померла є власницею земельної частки (паю) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068128, який посвідчує право власності за померлою на вказане майно, що було опубліковано у статті «Про відумерлу спадщину» газети «Сєльськая новь» № 45-46 від 06 червня 2009 року, а саме списку громадян, власників не витребуваних паїв, яка знаходиться під № 70 і померлій належить земельний пай розміром 12,28 умовних кадастрових га у землях колективного сільськогосподарського підприємства «Комуніст» Троїцького району Луганської області. Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 позивачка є дочкою ОСОБА_3, прізвище позивачки було змінено у зв’язку з укладенням шлюбу згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3. Відповідачка по справі також є дочкою ОСОБА_3 згідно свідоцтва про народження НОМЕР_4, прізвище відповідачки також було змінено у зв’язку з укладенням шлюбу згідно свідоцтва про шлюб НОМЕР_5. Інші спадкоємці майна померлої також померли, що підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 НОМЕР_6 та ОСОБА_5 НОМЕР_7. Згідно довідки приватного нотаріуса Троїцького районного нотаріального округу Луганської області ОСОБА_6 від 25 грудня 2009 року позивачка з незалежних від неї обставин не може на даний момент прийняти спадщину у нотаріальному порядку так як відсутній сертифікат, який посвідчує право власності на спадкове майно, пропущено строк для прийняття спадщини.

Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням їх цільового призначення.

Відповідно до ст. 131 ЗК України, громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Відповідно до ст. 81 ч. 1 п. «г» ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1268 ч.1 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1274 ч. 2 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

Відповідно до ст. 1261 ч. 1 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

З оглядом на вищезазначене, вивчивши надані докази, враховуючи те, що позивачка є спадкоємицею майна померлої за законом першої черги, інша спадкоємиця майна померлої першої черги відмовилася від прийняття спадщини на користь позивачки, остання на даний момент не має належних підстав для оформлення спадщини у нотаріальному порядку, померла на підставі наданих доказів є власницею зазначеного майна, враховуючи, що відповідачка згідно наданої відповідної заяви проти задоволення позовних вимог не заперечує, що нею було заявлено і у судовому засіданні, судом вбачаються усі законні підстави згідно норм діючого законодавства, за яких позивачка має право на спадкове майно, але із-за незалежних від неї обставин не може скористатися таким правом у нотаріальному порядку, тому суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

На підставі ст.ст. 15,16, 328, 1225 ч. 1, 1268 ч. 1, 1261 ч. 1, 1265 ч. 1, 1274 ч. 2 ЦК України, ст. 81 ч. 1 п «г», ст. 131 ЗК України,

Керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), яка розташована у землях колективного сільськогосподарського підприємства «Комуніст» Троїцького району Луганської області, розміром 12,28 умовних кадастрових га, право власності на яку посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068128, вчиненим на ім’я ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Троїцький районний суд шляхом подачі в 10 денний строк заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Луганської області, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя

  • Номер: 22-ц/776/80/17
  • Опис: про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-83/10
  • Суд: Апеляційний суд Житомирської області
  • Суддя: Суський Олег Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.11.2016
  • Дата етапу: 09.03.2017
  • Номер: 22-ц/789/1048/17
  • Опис: за заявою Лановецького райСТ про роз"яснення рішення Лановецького районного суду від 01.12.2010 р. по справі №2-83/10
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-83/10
  • Суд: Апеляційний суд Тернопільської області
  • Суддя: Суський Олег Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2017
  • Дата етапу: 17.08.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація