Судове рішення #7831134

                                                                                                                                                            Категорія 6.19                            

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 лютого 2010 року                                  Справа № 2а-28885/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Солоніченко О. В.

при секретарі судового засідання Лященко М.С.,

в присутності сторін:

прокурор: Русінова Ю.В., посвідчення № 722;

від позивача: не з’явився;

від відповідача: не з’явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Виконуючого обов’язки прокурора м. Краснодону в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля» про стягнення суми штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

21 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов  Виконуючого обов’язки прокурора м. Краснодону в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля» про стягнення суми штрафних санкцій ,  в якому прокурор зазначив, що на відповідача накладено штраф в розмірі 340,00 грн. у зв’язку з невиконанням припису ЛК 187 № 78 від 18.07.2008 року.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представники позивача та відповідача у судове засідання не з’явилися, про дату та час слухання справи повідомлені належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що 18.07.2008 року керівнику ВАТ «Краснодонвугілля»  Антон’єву А.В. було видано припис ЛК 187 № 78, яким останнього зобов’язано виконати заходи з усунення порушень; про виконання припису в цілому повинні були повідомити в строк до 21.10.2008 року.

    У грудні 2008 року інспектором  Державної інспекції з енергетичного нагляду було проведено перевірку виконання припису Інспекції ЛК 187 № 78 від 18.07.2008 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

    На підставі вказаної перевірки винесено акт ЛК 187 № 134 від 03 грудня 2008 року, яким встановлено невиконання відповідачем вимог припису Інспекції від 18.07.2008 року.

24 грудня 2008 року на підставі цього акту перевірки інспекцією прийнято постанову ЛК 187 № 87 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 340,00 грн. у зв’язку з невиконанням припису ЛК 187 № 78 від 18.07.2008 року.

Постанову про накладення штрафу ЛК 187 № 87 надіслано відповідачеві 25.12.2008 року. Вказану постанову отримано відповідачем 30.12.2008 року, про що свідчить особистий підпис його представника.

Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 року № 1573/99 Міністерство  палива та енергетики України (далі – Мінпаливенерго) визначено центральним органом виконавчої влади на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - ДП НЕК ?кренерго") та його структурних підрозділів.

Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК «Укренерго» воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000.

Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення (п.п. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.

Так, відповідно до ч. З ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено. Відомостей щодо оскарження постанови ЛК 187 № 87 про накладення штрафу до суду не надійшло.

Частиною 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.

Несплата суб'єктами господарювання сум штрафів, накладених Державною інспекцією з енергонагляду унеможливлює виконання державою відповідних економічних програм та спричиняє значні негативні наслідки у сфері ПЕК.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно  до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування,  суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані прокурором підтверджують обставини, на які прокурор посилається та їх обґрунтування.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими та  такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ч. 4 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, ст.ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Виконуючого обов’язки прокурора м. Краснодону в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля» про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля», р/р 2600330121195, МФО 304234, код ЄДРПОУ 32363486, до Держбюджету України суму штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.) за постановою Інспекції Держенергонагляду в Луганській області від 24 грудня 2008 року ЛК 187 № 87 .

Постанова може  бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.  

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя                                                                                     О.В. Солоніченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація