Категорія 6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 лютого 2010 року Справа № 2а-627/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Островської О.П.,
при секретарі – Кір’ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі її структурного підрозділу – територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
27 січня 2010 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування якого вказав наступне. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 23.07.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_2 За наслідками перевірки складено акт № 128282 про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт – надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За виявлене правопорушення до відповідача застосовано фінансову санкцію – 1700 грн., яку в добровільному порядку відповідач не сплатив. Прокурор просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700 грн. у рахунок державного бюджету.
Прокурор у судове засідання не з’явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Представник позивача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі її структурного підрозділу – територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, просив стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 1700 грн.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, про розгляд справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1190, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п. 5 вказаного Положення, Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Судом установлено, що позивачем було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 23.07.2009 № 128282 (а.с. 10). В ході проведення перевірки було виявлено порушення з боку відповідача ОСОБА_2 законодавства про автомобільний транспорт, а саме – надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.07.2009 року за № 062858 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. (а.с. 11).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.
Таким чином, позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 159-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі її структурного підрозділу – територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_1, на користь Державного бюджету України (рахунок № 31119106700080 в ГУДКУ в Луганській області, отримувач – УДК м. Сєвєродонецька, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 17 лютого 2010 року.
Головуючий: суддя О.П.Островська