КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-41983/08 Головуючий 1-ої інстанції – Римар Є.П.
Суддя-доповідач Літвіна Н.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 січня 2010 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:
Головуючого судді Літвіної Н.М.
Суддів Хрімлі О.Г.,
Коротких А.Ю.
при секретарі Овчіннікові А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві на ухвалу Військового місцевого суду Київського гарнізону від 10 грудня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Київського міського військового комісаріату про проведення перерахунку призначеної пенсії за вислугу років, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до Київського міського військового комісаріату про проведення перерахунку призначеної пенсії за вислугу років.
Постановою Військового місцевого суду Київського гарнізону від 10 грудня 2008 року позов було задоволено.
02 грудня 2008 року позивач ОСОБА_6 подав заяву про заміну сторони виконавчого провадження, посилаючись на те, що відповідно до ст. 99 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям начальницького і рядового складу, які будуть мати право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з січня 2007 року пенсії призначатимуться (перераховуватимуться) органами Пенсійного фонду України, в зв'язку з чим Київський обласний військовий комісаріат з 01 січня 2007 року припинив виконувати постанови (рішення) судів.
Ухвалою Військового місцевого суду Київського гарнізону від 10 грудня 2008 року заяву позивача ОСОБА_6 про заміну сторони виконавчого провадження - задоволено.
Не погоджуючись з прийнятою ухвалою, Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 99 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», який набрав чинності 1 січня 2007 року передбачено, що військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1522 від 2 листопада 2006 року «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» встановлений порядок передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян, зокрема, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу.
Аналізуючи вищезазначенні норми законодавства України, можна зробити висновок, що Київський міський військовий комісаріат вибув як сторона виконавчого провадження з виконання постанови Військового місцевого суду Київського гарнізону від 21 березня 2005 року, а тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про заміну сторони виконавчого провадження з Київського міського військового комісаріату на Головне Управління Пенсійного Фонду України у м. Києві.
Постановляючи ухвалу про задоволення заяви позивача ОСОБА_6 про заміну сторони виконавчого провадження, суд першої інстанції правильно виходив з того, що цей порядок передбачений діючим законодавством України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві слід залишити без задоволення, а ухвалу суду – без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві – залишити без задоволення.
Ухвалу Військового місцевого суду Київського гарнізону від 10 грудня 2008 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 26 січня 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 25 січня 2010 року.