КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-3956/09 Головуючий у 1 інстанції: Маркова О.М.
Суддя-доповідач: Літвіна Н.М.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 січня 2010 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Літвіної Н.М.,
суддів Хрімлі О.Г.
Федорової Г.Г.
при секретарі Овчіннікові А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 09 вересня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві про зобов`язання перерахувати доплату до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква про зобов`язання перерахувати доплату до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю з липня 2007 року щомісячно.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 червня 2008 року позов задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві неправомірними та зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві провести перерахунок та виплату доплати до пенсії ОСОБА_3 встановити та виплатити зазначену допомогу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати з 09 липня 2007 року щомісячно.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши сторін, вважає, що апеляційна скарга не підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, м. Біла Церква, де проживає позивач, у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року, віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Згідно з ч. 1 та 2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон) - громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата. Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті. Пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 процентів від розміру мінімальної заробітної плати.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, позивач є непрацюючим пенсіонером, яка проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, а тому їй має бути підвищено розмір пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Так, колегія суддів звертає увагу на той факт, що судом першої інстанції було правильно застосовано законодавство України щодо визначення розміру підвищення пенсії непрацюючим пенсіонерам у відповідності до вимог ст. 39 Закону.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо недопустимості зупинення положень Закону, Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік», як це визначено відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп.
Таким чином, перерахування доплати до пенсії за 2007 рік повинно бути проведено саме з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
Що стосується задоволення позовних вимог в частині зобов’язання відповідача виплачувати зазначену допомогу в розмірі однієї заробітної плати з 09 липня 2007 року щомісячно не підлягають задоволенню, оскільки судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання. Суд не може обмежувати законодавчий орган в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних правовідносин .
Відповідно до ст. 202 КАС України – підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві - задовольнити частково .
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 09 вересня 2008 року скасувати.
Постановити нову, якою зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві провести перерахунок та виплату доплати до пенсії ОСОБА_3 зазначену допомогу відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 02 лютого 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст постанови виготовлений 01 лютого 2010 року.