Судове рішення #7824305

                                        Справа № 2-947/10

               

                                                                  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 «05» лютого 2010 р.                                                   Кам’янець-Подільський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючого судді – Вдовичинського А.В.

  з участю секретаря – Якубовської М.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кам’янець-Подільський справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася 11.01.10 р. з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 В обґрунтування вимог вказує, що з відповідачем по справі перебувають в зареєстрованому шлюбі з 24.05.1992 р. Від спільного життя мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з нею. Усі обов’язки щодо утримання та виховання дитини несе сама. Відповідач добровільно допомогу на утримання дитини не надає, проживає окремо. Просить суд стягнути з відповідача аліменти на користь сина в розмірі 1/4 від отриманого доходу але не менше мінімуму встановленого законодавством для дитини відповідного віку. В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просить його задоволити.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги позивачки визнав, суду пояснив, що в даний час має можливість сплачувати на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, тому не заперечує проти задоволення позову.

 Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи в цілому, суд встановив наступне.

          Сторони перебувають з 24.05.1992 р. у шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб. Від спільного життя сторін народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією довідки відділу РАЦС від 21.05.2005 року, ОСОБА_2 записаний його батьком.

Судом також встановлено, що син ОСОБА_4 проживає разом з позивачкою, знаходиться на її утриманні, що підтверджується поясненнями сторін. Відповідач добровільно допомогу на утримання сина позивачці не надає.

Відповідач має задовільний стан здоров’я, інших утриманців не має, працює в ПП «Шанс-Т» заточувальником та має регулярний заробіток.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. З врахуванням наведеного суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

    На підставі  ст.ст. 180-183 СК України, керуючись ст. ст. 10, 213, 215, 218 ЦПК України, -  

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, пров.Заводський, 12, працюючого на приватному підприємстві «Шанс-Т», на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 11.01.2010 р. щомісячно в розмірі 1/4 частини заробітку(доходу), але не менше 30% від суми прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 51 гривня та 120 грн. 00 коп. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільної справи.          

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення  суду  набирає законної сили  після  закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне  оскарження, але апеляційна скарга не була  подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  рішення  суду набирає  законної  сили після закінчення цього строку. У разі подання  апеляційної  скарги рішення, якщо  його  не  скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Хмельницької області через Кам`янець-Подільський міськрайонний суд. Неподання заяви про апеляційне оскарження не позбавляє права сторін подати апеляційну скаргу у строк встановлений для подання заяви.

        Суддя                                                                     А.В.Вдовичинський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація