Справа № 2-103/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2007 року Бобринецький районний суд Кіровоградської
області в складі:
головуючого-судді - ОРІНКО В. В.
при секретарі - КУЦЕНКО Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець в залі судових засідань Бобринецького районного суду справу за позовом ОСОБА_2 до ВАТ "Олексіївське" 3-я особа на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання права власності на будівлю столової, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувсь до суду з позовом про визнання права власності на будівлю столової, право на яку вона набула внаслідок договору купівлі-продажу від ІНФОРМАЦІЯ_1, укладеного між нею та відповідачем.
В судовому засіданні позивач позов підтримала.
Представник відповідача - арбітражний керуючий в задоволенні позову не заперечує.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого:
В судовому засіданні було встановлено, що сторони ІНФОРМАЦІЯ_1 уклали договір купівлі-продажу, за яким відповідач, в особі арбітражного керуючого ОСОБА_1 продав, а позивач купила будівлю столової, розташовану в с Олексіївна, яка належала ВАТ "Олексіївське" згідно бухгалтерського обліку та балансу підприємства.
При укладанні вказаного договору сторони погодили всі істотні умови угоди, а саме відносно ціни та передачі у власність.
На виконання зобов'язань покупця позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 внесла в касу підприємства 6000 грн., що підтверджується квитанцією до прибуткового ордеру НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1, таким чином повністю розрахувалась за придбану будівлю.
Продавець в свою чергу передав позивачу у власність придбану будівлю, що підтверджується актом прийому-передачі від ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно ст.680 ЦК України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
2
Проте вказаний договір після його укладання нотаріально посвідчений не був, у зв'язку з відсутністю на об'єкт продажу право установчих документів, поновлення яких є неможливим.
Відповідно ст.655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає, або зобов'язується передати майно у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає, або зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони умови угоди купівлі-продажу будівлі столової виконали повністю, а тому суд вважає, що дана угода є дійсною і за позивачем повинно бути визнано право власності на вищезазначену будівлю.
Керуючись ст.ст.209,213,215 ЦПК України, ст.ст. 655-658 ЦК України,
суд,-
ВИРІШИВ:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу цегляної будівлі столової, розташованої в центрі села Олексіївна, укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 між ВАТ "Олексіївське" та ОСОБА_2 та визнати за ОСОБА_2 право власності на зазначену будівлю.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з часу проголошення рішення.
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
СУДЦЯ /підпис/
КОПІЯ ВІРНА:
СУДДЯ В.В.Орінко