Судове рішення #7822563

Справа № 2-А-378/10

                                           Номер стат.звіту К.78

                                           Код суду:0707

                  П О С Т А Н О В А

                                                    ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

   

16  лютого  2010 року                         м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в особі:     головуючого – судді                      Заборовського В.С.

                          при секретарі                  Кузьма А.І.

                     за участю:       позивача                                          ОСОБА_1                        

                                                               представника позивача                  ОСОБА_2

                                                               представника відповідача               ОСОБА_3

                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево адміністративну  справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Мукачівського районного управління праці та соціального захисту населення про відшкодування матеріальної шкоди, завданої неправомірними діями органів державного управління,що призвело до суттєвого звуження прав на соціальний захист та достатній життєвий рівень,встановлення розміру щомісячної державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з січня по травень 2010 року,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що вона 30 травня 2007 року народила доньку - ОСОБА_4. У тому ж році їй була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яку вона отримую  дотепер. Середній розмір цієї допомоги становить 130 грн. Прожитковий мінімум для працездатних осіб був встановлений у розмірі:

  - за період з 1 січня по 31 березня 2008 року - 633 грн. (Закон України «Про
державний бюджет на 2008 р.) № 107 - VI от 28.12.2007);

за період з 1 квітня по 30 червня 2008 року - 647 грн.;

•   -     за період з 1 липня по 30 вересня 2008 року - 649 грн.;

•   -     за період з 1 жовтня по 1 листопада 2009 р. - 669 грн.;

за період з 1 листопада 2009 р. по нинішній час - 869 грн.

Як видно з вищенаведених цифр, розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (130 грн.) є нижчим за встановлений законом розмір прожиткового мінімуму, що гарантує кожному громадянинові України право на достатній життєвий рівень.

Зважаючи на те, що у вказаний період Управління праці та соціального захисту населення Мукачівського міськвиконкому продовжувало нараховувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, що був передбачений неконституційними положеннями, а також всупереч Конституції України і ст. 15 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми", вона недоотримала таку суму допомоги в розмірі 14 740,06 грн.

Управління праці та соціальнго захисту населення продвжує здійснення нарахування та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за неконституційними пооженнями ОСОБА_5 та Постанови Кабінету міністрів, посилаючись на те, що для прведення перерахуну допомоги немає підстав. Із такою позицією Відповідача вона не погоджується, а тому змушена зверутись до суду . Просить суд  зобов'язати суб'єкти владних повноважень вчинити дії,- сплатити їй недоплачену суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та провести перерахунок щомісячної допомоги.

В судовому засіданні позивачка та представник позивачки уточнив позовні вимоги, а саме відмовились  від моральної шкоди. Просять суд визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради щодо нарахування державної допомоги ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку -  неправомірними та з обов'язати Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради Закарпатської області зробити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми " починаючи з серпня 2007 року по травень 2010 року у  розмірах, які дорівнюють прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років з врахуванням завищення виплат відповідно до прожиткового мінімуму дітей відповідного віку.

Представник відповідача позов не визнала, проти позову заперечує.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку  про підставність позову і необхідності   його задоволення, виходячи  із  слідуючого.

30 травня 2007 року  ОСОБА_1 с.Ю. народила доньку – ОСОБА_4, що стверджується копією свідоцтва про народження  серії І-ФМ за №068824 /а.с.11/ . У тому ж році ОСОБА_4 С,Ю. була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яку вона отримую  дотепер. Середній розмір цієї допомоги становить 130 грн.

Відповідно до ст. ст. 46, 48 Конституції України кожен має право на рівень життя, не нижче прожиткового мінімуму.

Згідно зі ст. 15 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

В судовому засіданні встановлено,що ОСОБА_1 отримала допомогу по догляду за дитиною у розмірі 130,00 гривень щомісяця, а отже такий розмір допомоги є незаконним і неконституційним з огляду на наступне.

09 липня 2007 року Конституційний Суд України розглянувши справу 1-29/2007 за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ст. 29, 36 частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статтей 98, 101, 103, 111 ОСОБА_5 України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (справа про соціальні гарантій громадян), визнав неконституційними вказані положення закону щодо обмеження розміру виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, встановивши таким чином, що зазначені виплати не можуть бути меншими, а ніж перебдачений законодавством розмір прожиткового мінімуму для соби віком до шести років".

Згідно до ст. 5 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків.

Судом встановлено,що за період з серпня 2007 року ОСОБА_1  повинна була отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі, не меншій за прожитковий мінімум для особи віком до 6 років. Прожитковий мінімум у вказаний період становив з 463 до 540 грн.

Рішенням Конституційного Суду прямо вказано на недопустимість призупинення дії законів про соціальне забезпечення громадян ОСОБА_5 України "Про державний бюджет". Такі обмеження не відповідають Бюджетному кодексу Укркїни, а також нормам Конституції України.

Відповідно до ст.17,18 Кодексу Адміністративного Судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до статті 21 КАС України » Позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою і підсудні одному адміністративному суду».

    Таким чином, вимоги позивача є обгрунтованими і  такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 17,18,71, 122, 158-163, 167  КАС України, ст.ст.1,3,5,13, 15 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", ст. 3,ст.46, ст.48 ст.56 Конституції України, рішенням Конституційного Суду України від 14 грудня 2000 року, рішеннями Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року, суд, -

п о с т а н о в и в:

    Позов задоволити.

    Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради щодо нарахування державної допомоги ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку -  неправомірними.     Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради Закарпатської області зробити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 ОСОБА_5 України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми " починаючи з серпня 2007 року по травень 2010 року у  розмірах, які дорівнюють прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років з врахуванням завищення виплат відповідно до прожиткового мінімуму дітей відповідного віку.

     Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в Львівський апеляційний адміністративний суд.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Головуючий                               підпис                         ОСОБА_6

    З оригіналом вірно: Оригінал постанови знаходиться в  адміністративній справі №2-А-378/10 в Мукачівському міськрайонному суді.

    Суддя Мукачівського

    міськрайонного суду                                                                  ОСОБА_6

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація