Судове рішення #7819788

                                                                                              Справа № 2-1829/2009

РІШЕННЯ

 ім'ям  України

17.12.2009 року

Рубіжанський міський суд Луганської області в складі:

головуючого  -  судді  Москаленко В.В.

при секретарі               Амергуловій О.О.

розглянувши у попередньому  судовому засіданні цивільну справу за позовом  М»ясоєдової ОСОБА_1   до  Рубіжанської міської ради про визнання права  власності  

ВСТАНОВИВ:

            Позивач звернулася до суду з позовною заявою  в якій вказує, що 18.04.2009  року

помер її батько ОСОБА_2 який 23 .12.1949 року набув у власність по договору купівлі-продажу домобудівлю,розташовану в місті Рубіжне,вул..Комсомольська,86.Після цього він в 1960 році розібрав вказану домобудівлю і на земельній ділянці побудував новий будинок.Право власності на новий будинок оформлено не було.Після смерті батька  позивач звернулася до БТІ м.Рубіжне,але їй було відмовлено в реєстрації права власності на будинок в зв»язку з тим ,що житловий булинок завершений будівництвом,але відсутній вут готовності.Позивач просить  визнати за нею право власності на будинок № 86 по вул. Комсомольська в м.Рубіжне.

В попередньому судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги.

            Представник відповідача  в  попередньому судовому   засіданні  позов визнав.

            Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК УКраїни при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ,встановленому ст.174 цього  Кодексу.

             Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

              Заслухавши пояснення сторін ,дослідивши докази, матеріали справи,  суд вважає можливим задовольнити позов з  наступних підстав.  

Судом встановлено, що 18.04.120099 р.помер ОСОБА_2  (свідоцтво про смерть –а.с.8).

Позивачка  є  дочкою померлого ОСОБА_2. ,що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.7),свідоцтвом про шлюб (а.с.6)

            Відповідно договору купівлі-продажу від 23 .12.1949 року (а.с.9) ОСОБА_2 володів флігелем ,розташованим в м.Рубіжне,вул.. Комсомольська ,52/08.

             Відповідно технічного паспорту від 16.11.2009 року(а.с. 12-14) власником будинку,розташованого в місті Рубіжне,вул..Комсомольська,86 є ОСОБА_2

             Відповідно рішення реєстратора  № 30 від 30.11.2009 року(а.с. 15) позивачці  було відмовлено в реєстрації права власності на будинок № 86 (в минулому № 52/86)  по вул.. Комсомольській  в м.Рубіжне в зв»язку з тим ,що після перебудівлі документи на право власності на житловий будинок не були оформлені. .            Позивачка в установлений законом строк прийняла спадщину після смерті свого батька ОСОБА_2 ,що підтверджується заявою (а.с.10).

            Мати позивачки  ОСОБА_3 відмовилися від належної їй частки спадщини на її користь ,що підтверджується заявою (а.с.11)

           Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за законом або за заповітом має право прийняти спадщину,або не прийняти її.

               Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті,той з подружжя,який його пережив, та батьки.

            Відповідно до ст. 328 ГК України право власності набувається на підставах ,що не заборонені законом.Право власності вважається набутим правомірно ,якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність  набуття права власності не встановлена судом.

              Відповідно до постанови Пленуму ВСУ № 7 від 04.10.1991 р. із змінами.внесеними згідно постанови Пленуму ВСУ № 13 від 25.12.1992 р. «Про практику застосування судами законодавства,що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок » судам підвідомчі спори,пов»язані з правом приватної власності на жилий будинок,зокрема: про визнання права власності на будинок,або його частину (частку).

               Таким чином позивач  є спадкоємцем  першої черги  після смерті  свого батька ОСОБА_2 .відповідач  не заперечує проти визнання за позивачем  право власності на спірну будівлю .

               При таких обставинах суд вважає позов таким,  що підлягає задоволенню.          

              На підставі викладеного, керуючись постановою Пленуму ВСУ № 7 від 04.10.1991 р. із змін. Згідно постанови Пленуму ВСУ № 13 від 25.12.1992 р.,ст.ст.328,1261,1268 ГК України ,

               Ст.ст. 10.11,60,212-215 ЦПК України  суд -

ВИРІШИВ:

              Позовні вимоги М»ясоєдової ОСОБА_1   до  Рубіжанської міської ради про визнання права  власності    задовольнити.

 Визнати за  М»ясоєдовою ОСОБА_1  право приватної  власності на   житловий будинок з надвірними будівлями  ,який  знаходиться у м.Рубіжне.вул. Комсомольська  ,86.

 Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня оголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Луганської області через Рубіжанський міський суд.

        Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   

Суддя:                                                 В.В.Москаленко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація