1-368/08
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.2008 р. Ужгородський міськрайонний суд в складі: Головуючого судді - Домніцького В.В. при секретарі - Єфремовій М. Й. з участю прокурора - Сочка В.І. та захисника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, на утриманні має неповнолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово не працюючого, раніше не судимого,
за ч. 1 ст. 263КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 придбавши за невстановлених обставин пістолет з маркувальними позначеннями на затворі «Fegyvergyar Budapest 29 М», калібру 9 мм. та боєприпаси до нього в кількості 5 шт., без передбаченого законом дозволу, переніс та сховав їх у належному йому автомобілі НОМЕР_1, де і зберігав їх до 3 лютого 2008 року, коли вогнепальна зброя з боєприпаси були виявлені та вилучені працівниками міліції.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнав та показав, що виявлений у нього пістолет з боєприпасами він знайшов на будівельному майданчику, що біля клубу «Вайпер» в м. Ужгород. Знайшовши вогнепальну зброю він переніс її до своєї автомашини з метою відвезти в м. Мукачево та здати в міліції, однак по дорозі був зупинений працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього пістолет з боєприпасами.
Суд обмежив встановлення фактичних обставин справи допитом підсудного ОСОБА_2 та дослідженням матеріалів справи, які характеризують особу підсудного.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_2 за ч.1 ст. 263 КК України, як придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, без передбаченого законом дозволу.
При визначенні виду та розміру покарання, суд враховує ступінь суспільної небезпеки скоєного, обставини скоєного, особу підсудного.
Обставинами, що пом»якшують покарання підсудного ОСОБА_2 є визнання підсудним своєї вини, позитивна характеристика за місце проживання (а.с. 104), наявність на утриманні неповнолітньої дитини (а.с. 106), вперше притягнення до кримінальної відповідальності (а.с. 103).
Враховуючи вищенаведене та те, що обставин, які пом»якшують покарання є декілька суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_2 можливе шляхом застосування ст. 75 КК України.
Судові витрати по справі складають 2635, 53 грн. за проведення експертиз, які підлягають стягненню з підсудного.
Керуючись ст. ст. 321, 323, 324, КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 263 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання засудженого ОСОБА_2 з випробуванням, якщо він протягом 3 (трьох) років іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки передбачені ст. 76 п.3, 4 КК України - повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з'являтися в цей орган для реєстрації*.
Міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_2 змінити з тримання під вартою на підписку про невиїзд, звільнивши його з під варти негайно в залі суду.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Закарпатській області 2635, 53 грн. за проведення експертиз.
Речові докази по справі:
пістолет зразка 1925-35 p.p. «Модель 29», Угорського виробництва, калібру 9 мм. ,
патрони в кількості 5 шт., кабуру, протирку - залишити на зберіганні в дозвільній системі
Ужгородського MB УМВС України в Закарпатській області.
автомобіль НОМЕР_2, що зберігається на штраф
майданчику Ужгородського MB УМВС України в Закарпатській області - повернути
ОСОБА_2
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.