ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1416/11
(12 год. 20 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Сподінової А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Бердянської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Бердянської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 1087 грн. 63 коп.
У позові зазначено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 має заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 1087 грн. 63 коп. Податковий борг виник внаслідок застосування до відповідача штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення форми «Ш» № 0109241710/0 у розмірі 1064 грн. 02 коп. а також застосування податковим органом пені у розмірі 23 грн. 61 коп. Разом - 1087 грн. 63 коп. Просить стягнути з відповідача зазначену суму податкового боргу.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник позивача у судове засідання не з’явився. До суду надав клопотання, у якому просить суд справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Бердянської міської ради Запорізької області 16.07.2007 року за № 2 099 000 0000 011694, за адресою: вул. Тольятті, буд. 8, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100.
Податковий борг з податку на додану вартість виник за результатами невиїзної документальної перевірки, на підставі якої було складено акт № 4378/1710/НОМЕР_1 від 09.11.2010 року. Зазначеним актом перевірки встановлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасна сплата податку на додану вартість.
На підставі встановленого порушення прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 09.11.2010 № 0109241710/0, яким до відповідача застосоване податкове зобов’язання з податку на додану вартість, а саме сума штрафу у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, у розмірі 1064 грн. 02 коп. Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем особисто про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
Підпункт 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачає, якщо у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме відповідачу було надіслано першу податкову вимогу форми «Ф1» № 1/785 від 23.03.2009 року на суму 1463 грн. 76 коп. та другу податкову вимогу форми «Ф2» № 2/2345 від 09.12.2010 року на суму 2863 грн. 36 коп.
Податкові вимоги направлялись поштовим зв’язком відповідачу та були отримані.
Відповідачем сума визначеного податковим органом податкового зобов’язання не погашена, податкові повідомлення – рішення та податкові вимоги не оскаржені.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Конституцією України у статті 67 встановлений обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податкове зобов’язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Відповідно до підпункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах встановлених законами України.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі, якщо грошове зобов’язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Ст. 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України . Це право також передбачено п.2 ст.121 Конституцій України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Таким чином, судом встановлено, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не сплачено в повному обсязі суму заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість – 1087 грн. 63 коп. Тому, позовні вимоги Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Бердянської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області підлягають задоволенню.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 158 –162, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (71100 м. Бердянськ, вул. Тольятті 8, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Бердянск (р/р 31115029700011, код платежу 301401010, ЄДРПОУ 34676953, МФО813015, ГУДКУ в Запорізькій області) 1087 грн. 63 коп. (одна тисяча вісімдесят сім гривень шістдесят три копійки) заборгованості з податку на додану вартість.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повне рішення виготовлене 25.04.2011 року
Суддя А.А. Щербак