Справа № 22ц4655/2008 рік
Головуючий 1 інстанції: Коновалов В.В.
Категорія : 23
Доповідач Ігнатова Л.Є.
УХВАЛА
Іменем України
6 серпня 2008 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючої Краснощокової Н.С. ,
суддів Ігнатової Л.Є.,
Маширо О.П.,
при секретарі Бондаренко Н.М. ,
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку апеляційну скаргу Виконавчого комітету Донецької міської ради Донецької області на ухвалу Ворошиловського районного суду м Донецька від 14 травня 2008 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Швденно-Східна промислова компанія" до ОСОБА_2, Виконавчого комітету Донецької міської ради про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
Виконавчий комітет Донецької міської ради Донецької області звернувся до Апеляційного суду із апеляційною скаргою на ухвалу Ворошиловського районнгого суду м. Донецька від 14 травня 2008 року, якою суддя у забезпечення зазначеного позову заборонив ОСОБА_2 користуватися, здійснювати будівельні та будь-які інші роботи, дії на земельній ділянці площею 0, 098 га за кадастровим номером 1410136300:00:014:0040, розташованій за адресою: АДРЕСА_1.
Вважають, що ця ухвала підлягає скасуванню, оскільки на законних і обгрунтованих підставах виконавчим комітетом Донецької міської ради був укладений договір оренди земельної ділянки з ОСОБА_2 11.10.2007 року, який є дійсним на теперішній час та ніким не оскаржуваний. А тому, якщо ОСОБА_2 надано право оренди у встановленому законом порядку, то це право ніхто не може обмежувати та перешкоджати його користуванням.
Заслухавши доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею151 ЦПК України передбачена можливість забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення свого позову шляхом заборони ОСОБА_2 користуватися, здійснювати будівельні та будь-які інші роботи, дії на земельній ділянці площею 0, 098 га за кадастровим номером 1401136300:00:014:0040, розташованій за адресою: АДРЕСА_1.
Між тим, з оглянутого в апеляційному судовому засіданні договору оренди земельної ділянки за кадастровим номером 1410136300:00:014:0040, укладеного між ОСОБА_2 та виконавчим комітетом Донецької міської ради вбачається, що ОСОБА_2 виділена земельна ділянка площею 0, 3760 га. А суд заборонив користуватися відповідачці тією ж ділянкою, але площею 0, 098 га.
Відповідно до роз"яснень, які містяться в п.4 Постанови № 9 від 22.12.2006 року Пленуму Верховного Суду України „Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", суддя розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з"ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
В порушення зазначеного, суддя не пересвідчився в розмірах земельної ділянки, наданої відповідачці в оренду, заборонив ОСОБА_2 користуватися, здійснювати будівельні та будь-які інші роботи, дії на земельній ділянці площею 0, 098 га в той час як їй дана в оренду земельна ділянка, площею 0, 3760 га.
За таких обставин ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею питання щодо забезпечення позову на новий судовий розгляд до того ж суду.
Керуючись ст. ст. 312 - 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Донецької міської ради Донецької області задовольнити.
Ухвалу Ворошиловського районного суду м. Донецька від 14 травня 2008 року скасувати та передати питання щодо забезпечення позову на новий судовий розгляд до того ж суду.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.