Справа №22 ц – 4256
Головуючий у 1 інстанції Літовка В.В.
Категорія 46
Доповідач Висоцька B.C.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 липня 2008 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області
в складі
Головуючого ВИСОЦЬКОЇ B.C.
Суддів БІЛЯЄВОЇ О.М. , ОСИПЧУК О.В.
При секретарі ПРОЛЯПА О.В. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за скаргою відповідача ОСОБА_2 на ухвалу Краматорського міського суду Донецької області від 20 грудня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розподіл сумісного майна
ВСТАНОВИВ
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 20 грудня 2007 року позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розподіл майна залишено без розгляду.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_2 просить скасувати ухвалу, передати справу на новий розгляд, оскільки вона постановлена з порушенням норм процесуального закону. Відповідач зазначила, що суд не вирішив питання про затвердження морової угоди, яка подавалася сторонами. Заява про залишення заяви без розгляду в її присутності позивачем не подавалася.
В судове засідання відповідач ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_4 та позивач ОСОБА_3 до судового засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Причина неявки позивача не є поважною.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, ухвала суду - скасуванню з направленням справи на новий розгляд з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що позивач ОСОБА_3 13 серпня 2007 року надав суду додаткову заяву про залишення позову без розгляду.
Суд першої інстанції виходив з того, що відповідач 20 грудня 2007 року до суду не з'явилася , про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Проте з таким висновком суду погодитися не можна, оскільки він не грунтується на матеріалах справи.
Відповідно до ст. 312 ч.1 п.3 ЦПК України ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Відповідно до ч.2, 3 ст. 191 ЦПК України у разі неможливості продовження розгляду справи у зв'язку з необхідністю подання нових доказів суд оголошує перерву на час, необхідний для цього. Суд, відкладаючи розгляд справи або оголошуючи перерву в її розгляді, призначає відповідно день нового судового засідання або його продовження, про що ознайомлює під розписку учасників цивільного процесу, присутніх в судовому засіданні. Учасників цивільного процесу, які не з'явилися або яких суд залучає вперше до участі в процесі, викликають у судове засідання на призначений день.
З матеріалів справи вбачається, що позовна заява надійшла до суду 13 серпня 2007 року, суд першої інстанції розглядав справу неодноразово, призначав по справі експертизу.
З протоколу судового засідання вбачається, що 27 листопада 2007 року позивач та відповідач та в судове засідання не з'явилися, оголошена перерва до 20 грудня 2007 року. Розписки про те, що вони повідомлені про час та місце розгляду справи 20 грудня 2007 року саме о 16 - 45, відсутні (а.с. 62). Зазначено, що до судового засідання з'явився лише позивач ОСОБА_3
В матеріалах справи міститься заява позивача від 20 грудня 2007 року про залишення позовної заяви без розгляду (а.с. 61), хоча суд посилається на додаткову заяву від 13.08.2007 року, яка в матеріалах справи відсутня.
Крім того, в матеріалах справи міститься заява сторін про затвердження між ними мирової угоди по справі. Будь - якого процесуального документа судом не ухвалено (а.с. 60).
Оскільки даних про повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи на 20 грудня 2007 року о 16 - 45 не було, суд розглянув позов за її відсутності, допустив процесуальне порушення, що є підставою для скасування ухвали з передачею справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
За таких обставин апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 307 ч. 2 п. 4, 312 ч. 1 п.3, 314 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Краматорського міського суду Донецької області від 20 грудня 2007 року скасувати, передати питання до суду першої інстанції на новий розгляд.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.