Справа № 2-76
УКРАЇНА 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2010 року Первомайський міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Золотарьова І.Л.
при секретарі Зюкіній Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1, звернулась до суду з позовом в своїх інтересах посилаючись на те, що 29 грудня 2008 року помер її батько ОСОБА_4. Який до смерті мешкав за адресою: Луганська обл.., м. Первомайськ, с. Нижнє, вул.. Чорноп”ятко, 129.
Після його смерті залишилося спадкоємне майно, а саме будинок за адресою: Луганська обл.., м. Первомайськ, с. Нижнє, вул.. Чорноп”ятко, 129, та інше майно.
19 квітня 2006 р. її батько ОСОБА_4 написав заповіт, згідно якого в разі його смерті, він заповідав їй будинок за адресою: Луганська обл.., м. Первомайськ, с. Нижнє, вул.. Чорноп”ятко, 129.
У встановлений законом 6-ти місячний строк вона не звернулась в державну нотаріальну контору м. Первомайська, Луганської обл. з заявою про прийняття спадщини через незнання закону.
На час смерті її батька вона фактично, починаючи з 1999 р. проживала разом з ним за вище вказаною адресою і у силу своєї неграмотності вона вважала, що так як вона проживала разом із своїм батьком та у неї є заповіт, оформлений на її ім’я на вказаний будинок, то вона в праві звернутися у нотаріальну державну контору з заявою про прийняття спадщини в будь який час.
Однак коли у жовтні 2009 р. вона звернулася у Первомайську державну нотаріальну контору то з’ясувала, що нею пропущено 6-ти місячний строк для прийняття спадщини. Також з’ясувала, що у 6-ти місячний строк з заявами про прийняття спадщини звернулися її сестри ОСОБА_2 та ОСОБА_3, котрі згідно ст.. 1261 ЦК України, є спадкоємцями за законом першої черги, і що вони на теперішній час фактично прийняли спадщину.
Позивачка звернулася до своїх сестер відносно будинку за вище вказаною адресою і з’ясувала, що ні одна із її сестер на будинок, якій їй заповів батько не претендують, але на її прохання оформити письмову заяву про їхню згоду на включення її до числа спадкоємців і звернутися з ним до нотаріуса, вини відмовляються, посилаючись на те, що їм ніколи цим займатися.
На підставі вище викладеного позивачка просить суд визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в один місяць з дня вступу рішення в закону силу.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити та надати додатковий строк для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідачі в судовому засіданні позов відносно надання строку про прийняття спадщини за заповітом складений їх батьком відносно житлового будинку № 129 по вул. Чорноп”ятко, м. Первомайськ, с. Нижнє, на корись ОСОБА_1, визнали.
Дослідивши надані докази, вислухавши пояснення сторін, суд вважає що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є донькою померлого 29 грудня 2008 р. ОСОБА_4, про що свідчить свідоцтво про народження ( а.с.7).
Про те що її батько помер підтверджується копією свідоцтв про його смерть (а.с. 5).
Після смерті батька залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку № 129 по вул. Чорноп”ятко , м. Первомайськ, с. Нижнє, про що свідчить технічний паспорт на вказаний будинок, власником якого є ОСОБА_4 (а.с.8). Про те, що ОСОБА_4 заповідав цей будинок своїй дочці ОСОБА_1 свідчіть копія заповіту (а.с.6) від 19.04.2006 р.
З повідомлення державного нотаріуса (а.с. 14), видно, що після смерті 29 грудня 2008 р. ОСОБА_4, заява про прийняття спадщини надходила, від ОСОБА_2, та ОСОБА_3 заведена спадкова справа № 17-09, видано свідоцтво про право на спадщину. Також з наданої довідки видно що ОСОБА_1 пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що позивачка пропустила шестимісячний строк для звернення з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса з поважних причин, у силу своєї неграмотності, вона вважала, що так як вона проживала разом із своїм батьком та у неї є заповіт, оформлений на її ім’я на вище вказаний будинок то вона вправі звернутися у нотаріальну державну контору з заявою про прийняття спадщини в будь який час.
Виходячи з вище викладеного , керуючись ст.ст. 10,11,60, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в один місяць після вступу рішення в законну силу для подання ними заяви для прийняття спадщини в державну нотаріальну контору.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку для подання заяви на апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя /підпис/ ОСОБА_5
З оригіналом згідно.
Рішення набрало чинності
Суддя Первомайського міського суду. ОСОБА_5