Справа № 2-165-2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2010 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді – Чохонелідзе Л.М.,
при секретарях – Юрчук Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою публічне акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2009 року публічне акціонерне товариство комерційного банку “ПриватБанк” звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Відповідно до кредитного договору від 12.04.2007 року ОСОБА_1 взяла на себе зобов'язання по поверненню кредиту у розмірі 17 000 грн. 00 коп.
ОСОБА_1 порушувала умови кредитного договору та заборгувавши на момент подачі позову 6 357 грн. 18 коп.:
• заборгованість за кредитом у сумі — 4 519 грн. 32 коп.;
• заборгованість по відсотках у сумі — 1 837 грн. 86 коп.
На підставі вищевказаного позивач просить стягнути заборгованість у сумі 6 357 грн. 18 коп. та судові витрати покласти на відповідача.
Представник позивача позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач та представник відповідача про час і місце судового засідання повідомлялися належним чином, причину неявки суду не повідомили. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягає задоволенню з таких підстав.
12 квітня 2007 року, відповідно до кредитного договору, ОСОБА_1 взяла на себе зобов'язання по поверненню кредиту у розмірі 6 357 грн. 18 коп.
ОСОБА_1 порушувала умови кредитного договору та заборгувавши на момент подачі позову 6 357 грн. 18 коп.:
• заборгованість за кредитом у сумі — 4 519 грн. 32 коп.;
• заборгованість по відсотках у сумі — 1 837 грн. 86 коп.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
Стаття 1055 ЦК України вказує, що кредитний договір укладається у письмовій формі.
Сторонами дотримано форми кредитного договору. Позивачем заздалегідь вжито заходів для повернення кредиту.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Позивач довів, що існує заборгованість по несплаченому кредиту в розмірі 30 223 грн. 04 коп.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Виходячи з вище наведеного судові витрати необхідно стягнути з відповідача за рахунок зверненого стягнення на предмет застави.
Керуючись ст. ст. 1054, 1055 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 151, 209, 212, 213-215, 224 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позовну заяву публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» у особі Кіровоградської філії закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» у особі Кіровоградської філії закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” заборгованість за кредитом у розмірі 6 357 (шість тисяч триста п’ятдесят сім) грн. 18 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» у особі філії «Кіровоградського регіонального управління» судові витрати у розмірі 315 (триста п’ятнадцять) грн. 57 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ