Справа № 2-3789/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2010 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі :
судді Озерянської Ж.М.
при секретарі Гармаш Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел.Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дитини, посилаючись на те, що вона перебувала з відповідачем у фактичних шлюбних відносинах, у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні, відповідач мешкає за іншою адресою.
Відповідач працездатний, не працює, інших неповнолітніх дітей у нього немає, але добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, а тому позивачка просила суд стягнути з відповідача аліменти у розмірі 650 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні представник позивачки позов підтримала, просила його задовольнити.
Відповідач до суду не з’явився, про дату і час судового засідання повідомлявся належним чином у встановленому законом порядку.
За таких обставин, зі згоди представника позивачки, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, вислухавши у судовому засіданні пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Встановлено, що сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах, у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні, відповідач мешкає за іншою адресою.
Згідно ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У відповідності до ст.181 СК України аліменти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів, відповідно до ст.182 СК України, суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів та те, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму відповідно до віку дитини, за винятком випадків передбачених статтею 184 СК України.
Відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, працездатний,не працює,інших утриманців не має . Тому суд, вважаючи матеріальний стан відповідача,стан здоров»я дитини,вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачки частково, стягнувши аліменти у розмірі 400 грн. щомісячно, виходячи з середньомісячного розміру заробітної плати по Дніпропетровському району, який складає близько 1180 грн.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 51 грн. та 120 грн. по оплаті ІТЗ розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10,27,31,57,88,215,223,224-226,367 ЦПК України, ст.ст.180,181,182,184 Сімейного кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 400 гривень щомісячно, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 19 жовтня 2009 року та до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 51 гривню державного мита у доход держави та 120 грн. витрат на інформаційне - технічне забезпечення розгляду справи на користь держави.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя : Озерянська Ж.М.