Судове рішення #7798327

Справа № 2а- 24 /

2010 рік

П О С Т А Н О В А

I М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

27 січня  2010 року                                                                                                 Совєтський районний суд

                                                                                                        Автономної Республіки ОСОБА_1

в складі:     головуючого             - судді Петрової Ю.В.

при секретарі             - Тріфоновій С.О.

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки ОСОБА_1 адміністративний позов ОСОБА_2  до Управління Пенсійного фонду України у Совєтському районі Автономної Республіки ОСОБА_1 про покладення обов’язку вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача про стягнення соціальної допомоги відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період  2007-2008 роки у розмірі 3180 гривень 60 копійок та покладення обов’язку виконувати нарахування і виплату щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з січня 2009 року. Крім того, просить поновити строк для звернення до суду за захистом порушеного права за період з 01 січня 2007 року до 01 червня 2009 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію в УПФУ в Совєтському районі АР Крим, крім цього відноситься до категорії пенсіонерів, які мають статус «Дитина війни» в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV, тому має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на статтю 6 вказаного Закону, позивач зазначив, що має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але відповідачем розмір вказаної допомоги виплачується не в повному обсязі, у зв’язку з чим, позивач просив визнати пропуск строку звернення до суду за захистом порушеного права із поважних підстав та задовольнити заявлені вимоги.

Позивач у судове засідання не з’явився, про місце, дату та час розгляду справи сповіщений належним чином, відповідно до позову просив справу розглядати за його відсутністю.

Представник відповідача у судове засідання також не з’явився, про місце, дату та час розгляду справи сповіщений належним чином, відповідач надав на адресу суду заперечення проти позову та документи в їх підтвердження, крім того, просить суд справу розглядати без участі його представника і не заперечує проти розгляду справи в порядку письмового провадження.

З огляду на викладене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, відповідно до положень ст. 122 ч. 3 КАС України, 23 грудня 2009  року судом постановлена ухвала про розгляд і вирішення справи в порядку письмового провадження без проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Як вбачається з матеріалів справи позивач народився 03 грудня 1941  року, є пенсіонером за віком та має статус дитини війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що не спростовується у письмових запереченнях відповідачем.

При таких обставинах, виходячи з того, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни», на нього повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені цим Законом.

Так, статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції, яка діяла у 2006-2008 роках, було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно зі ст. 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року № 489-V, у 2007 році були внесені зміни, відповідно до яких підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

    Відповідно до п. 12 ст. 71 цього Закону від 19 грудня 2006 року № 489-V, дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 2007 рік зупинена.

    Положення ст. 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року № 489-V, а також зупинення дії статті 6 на 2007 рік, передбачене п. 12 ст. 71 Закону України від 19 грудня 2006 року № 489-V, згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

    Згідно з п. 3 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007, положення п. 12 статті 71, а також ст. 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 09 липня 2007 року.

Як зазначив Конституційний Суд України в п. 5 резолютивної частини Рішення від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007, рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

Пунктом 41 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року N 107-VI, текст статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» викладено в новій редакції, згідно з якою «Дітям війни» до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи   державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується  підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Проте згідно з п. 2 резолютивної частини Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 року від 22 травня 2008 року, положення пункту 41 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року N 107-VI визнано таким, що не відповідає Конституції України (є не конституційним).

    Згідно з п. 5 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008, положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік  та  про  внесення  змін  до  деяких  законодавчих  актів України", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 22 травня 2008 року.

    Крім того, як зазначив Конституційний Суд України в п. 6 резолютивної частини Рішення від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008, Рішення Конституційного Суду  України у  цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень  Закону України  "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих  актів України", визнаних неконституційними.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

За таких обставин, суд доходить висновку, що ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» діє у редакції, згідно з якою дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

При цьому, як вбачається з положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26 грудня 2008 року № 835-VI, зміни та доповнення в ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», не вносилися.

    Відповідно до частини 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Статтею 2 Закону України «Про прожитковий мінімум» визначено, що прожитковий мінімум застосовується, зокрема, для: встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України, формування Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

При цьому, враховуючі положення ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд вважає за можливе застосувати для визначення розміру місячної доплати до мінімальної пенсії за віком розмір прожиткового мінімуму, оскільки в даному випадку мінімальний розмір пенсії за віком використовується лише як коефіцієнт для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, що на думку суду не суперечить вимогам ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

    Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 62 Закону України від 19 грудня 2006 року № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік» затверджено на 2007 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 380 гривень, з 1 квітня - 406 гривень, з 1 жовтня - 411 гривень.

Частиною 3 статті 62 Закону України від 19 грудня 2006 року № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік» передбачено, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом п'ятим частини першої цієї статті, збільшений на 1 відсоток.

Відповідно розмір мінімальної пенсії за віком з 01 квітня 2007 року по 30 вересня 2007 рік становив 410,06 гривень; з 01 жовтня 2007 року по 31 грудня 2007 рік становив 415,11 гривень.

Таким чином, розрахунок щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни буде становити:

з липня по вересень 2007 року – 410,06 гривень х 30% = 123,02 гривень щомісячно;

з жовтня по грудень 2007року – 415,11 гривень х 30% = 124,53 гривень щомісячно.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач щомісячну державну соціальну допомоги як дитина війни у 2007 році не отримував.

Статтею 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у наступному розмірі: з 1 січня - 470 гривень, з 1 квітня - 481 гривня, з 1 липня - 482 гривні, з 1 жовтня - 498 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем у 2008 році позивачу виплачувалась щомісячна соціальна державна допомога як особі, яка має статус «Дитина війни» частково відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року.

Розрахунок щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за 2008 рік, з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року та проведених відповідачем виплат необхідно здійснювати за наступною формулою:

(розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на певний період х 30 %) – фактично сплачена відповідачем сума державної соціальної допомоги за один місяць = розмір щомісячної державної соціальної допомоги недоплаченої позивачу.

Таким чином, щомісячна державна соціальна допомога позивача за 2008 рік буде складати:

-  з травня по червень (481 гривня х 30 %) = 144,30 - 48,10 = 96,20 гривень щомісячно;

- з липня по вересень (482 гривень х 30%) = 144,60 - 48,20 = 96,40 гривень щомісячно;

- з жовтня по грудень (498 гривень х 30%) = 149,40 - 49,80 = 99,60 гривень щомісячно.

Відповідно до статті 54 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2009 рік» у 2009 році діє прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли в грудні 2008 року. При цьому, розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

    Тобто, у 2009 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 498 гривень.

В ході розгляду справи встановлено, що відповідачем за період з січня по грудень  2009 року позивачу виплачувалась щомісячна соціальна державна допомога як особі, яка має статус «Дитина війни» також частково відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року.

Однак, розрахунок щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за 2009 рік, з урахуванням проведених відповідачем виплат необхідно також здійснювати за наступною формулою:

 (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на певний період х 30 %) – фактично сплачена відповідачем сума державної соціальної допомоги за один місяць = розмір щомісячної державної соціальної допомоги недоплаченої позивачу.

Таким чином, щомісячна державна соціальна допомога позивача з січня по грудень  2009 року буде складати:

-   з січня по грудень  (498 гривень х 30%) = 149,40 - 49,80 = 99,60 гривень щомісячно.

Крім того, згідно з п. 4 п.п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України № 1414 від 29 грудня 2009 року «Про заходи щодо організації бюджетного процесу у 2010 році», у зв’язку з неприйняттям Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», відповідно до статті 46 Бюджетного кодексу України та з метою забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи України у 2010 році, до набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» - кошти державного бюджету у січні-лютому 2010 року використовуються згідно з відповідними порядками використання бюджетних коштів у 2009 році.  

За таких обставин, враховуючи, що позивачем заявлені вимоги про зобов’язання відповідача провести донарахування та виплату призначеної йому пенсії відповідно до вимог ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 01 січня 2006 року по теперішній час, тобто на день вирішення справи, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача  вищевказану допомогу за січень 2010 року.

Щомісячна державна соціальна допомога позивача з січня 2010 року буде складати:

-   з січня (498 гривень х 30%) = 149,40 - 49,80 = 99,60 гривень щомісячно.

    Статтею 8 КАС України проголошений принцип верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість держави. При цьому, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Згідно зі ст. 9 ч. 4 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України або закону України суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, щомісячна доплата до пенсії для осіб, які мають статус «Дитина війни» є формою соціального забезпечення громадян, які відповідно до спеціального закону, є «дітьми війни». Тобто, фактично ця щомісячна надбавка є формою реалізації конституційного права громадян, які є дітьми війни, на соціальний захист з боку держави.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок Державного бюджету України, а не за рахунок бюджету Пенсійного фонду України.

За умови відсутності у державному бюджеті коштів на виплату щомісячних надбавок дітям війни це створює ситуацію правової невизначеності стосовно джерела коштів, з яких має виплачуватися зазначена надбавка.

Однак, в той же час, на думку суду, це не може бути підставою для порушення прав громадян на соціальний захист, в тому числі й на отримання надбавки до пенсії, яка прямо передбачена законом.

Реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань судом не приймається до уваги.

Як зазначено у Рішенні Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року N 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Відповідно до ч. 3 ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.

Згідно з підпунктом 6 пункту 2.2. розділу 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою  Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13 березня 2008 року № 209/14900, саме на територіальні  управління Пенсійного фонду України в районах, містах, в районах в містах покладені обов’язки щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії.

Крім того, головним розпорядником коштів для виплати до пенсії або щомісячного  довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, передбаченої статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», є Пенсійний фонд України (у 2007 році – бюджетна програма КПКВ 3508100 «Дотація Пенсійному фонду України на виплату пенсій, надбавок та підвищені до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами»).

Таким чином, суд приходить до висновку, що належним відповідачем по справі, який зобов’язаний відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» здійснювати нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги позивачу є Управління Пенсійного Фонду України в Совєтському районі АР Крим.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до положень частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позивач має право на донарахування недоотриманої щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни за 2007-2009 рік, з дня визнання Конституційним судом України неконституційними відповідних норм законів України Про державний бюджет України на відповідний рік, а доводи відповідача щодо відсутності механізму та невизначеності, яким саме органом, за рахунок яких коштів, в якому процедурному порядку слід нараховувати та виплачувати вказану категорію соціальних гарантій, є безпідставними.

Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду встановлені частинами 1 та 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

У позовній заяві позивач просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.

Разом з тим, судом встановлено, що Рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 «У справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36 частини 2 статті 56, частини 2 статті 62, частини 1 статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян) офіційно оприлюднене в Офіційному віснику України 2007 року, № 52, 27 липня 2007 року.

Крім того, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 року від 22 травня 2008 року «У справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 65 розділу I, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу II, пункту 3 розділу III Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і 101 народного депутата України відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 67 розділу I, пунктів 1-4, 6-22, 24-100 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України)», офіційно оприлюднене в Офіційному віснику України 2008 року, № 38, 06 червня 2008 року.

Таким чином, позивач повинен був дізнатися, що його право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги за 2007 рік та 2008 рік порушено саме з моменту оприлюднення зазначених рішень Конституційного Суду України.

Адміністративний позов поданий позивачем до суду 23 листопада 2009  року згідно відбитку штампу суду, тобто після закінчення річного строку з моменту, коли він міг би дізнатися про порушення його права в 2007 році  та до серпня 2008 року.

Відповідач у запереченнях наполягає на застосуванні наслідків пропущення позивачем строків звернення до адміністративного суду лише за 2007 – 2008 роки.

Частиною 2 ст. 100 КАС України встановлено, якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.

Доказів поважності причини пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав в цій частині позивач не надав.

Суд не вбачає поважних причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, тому вважає, що клопотання позивача щодо поновлення строку на звернення до суду за 2007 рік не підлягає задоволенню.

На підставі наведених вище доводів суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме донарахуванню та виплаті позивачу підлягає щомісячна державна соціальна допомога у розмірі, передбаченому ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", з листопада по грудень   2008  року у розмірі – 199,20 грн. = (99,60 грн. х 2 місяці), з січня по грудень 2009  року у розмірі – 1195,20 грн. (99,60 грн. х 12 місяців), а також за січень 2010  року у розмірі – 99,60 грн. (99,60 грн. х 1 місяць).

При цьому, суд вважає за можливе у відповідності до ч. 2 ст. 11 КАС України, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, вийти за межі позовних вимог і зобов’язати відповідача в тому числі, виплатити не донараховану позивачу відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», щомісячну соціальну допомогу за вказані вище періоди у визначеному вище розмірі, що на думку суду не буде суперечити завданню адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

    Позов задовольнити частково.

    Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки ОСОБА_1 (АР Крим, Совєтський район, смт. Совєтський, вул. 50 років СРСР, 4, ЄДРПОУ 22300323) провести донарахування та виплату ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (АР Крим, Совєтський район, смт. Совєтський , вул. Кірова , б . 29, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з листопада по грудень  2008 року у сумі – 199  (сто дев’яносто дев’ять) гривень 20  копійок, за період з січня по грудень  2009 року у сумі – 1195  (одна тисяча сто дев’яносто п’ять) гривень 20  копійок, а також за січень  2010 року у сумі – 99  (дев’яносто дев’ять) гривень 60  копійок, а взагалі 1494  (одна тисяча чотириста дев’яносто чотири) гривні.

    В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

    Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Совєтський районний суд Автономної Республіки ОСОБА_1 шляхом подачі у десятиденний строк з дня її проголошення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя – підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Совєтського районного

суду Автономної Республіки ОСОБА_1Петрова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація