Категорія 6.6.4.
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 лютого 2010 року Справа № 2а-428/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Солоніченко О.В.,
при секретарі: Лященко М.С.,
за участю представників:
позивача: Лишкович І.І., довіреність № 1386/10-25 від 08.02.2010;
відповідача: не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Красний Луч до Малого приватного підприємства «Прогрес» про стягнення суми податкової заборгованості з податку на землю шляхом звернення на активи,-
ВСТАНОВИВ:
26 січня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Малого приватного підприємства «Прогрес» про стягнення суми податкової заборгованості з податку на землю шляхом звернення на активи в розмірі 1657,69 грн.
Мале приватне підприємство «Прогрес» зареєстровано розпорядженням Антрацитівської районної державної адміністрації за № 9 від 04.09.1991 року.
Станом на 11.01.2010 року відповідач має податковий борг з податку на землю в сумі 1657,69 грн.
Приймаючи до уваги, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення податкового боргу виключно за рішенням суду, позивач просив стягнути з відповідача суму боргу, звернувши стягнення на його активи.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні, викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований Антрацитівською районною державною адміністрацією за № 9 від 04.09.1991 року.
Відповідач є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.
МПП «Прогрес» взято на облік як платника податків 23.09.1991 року за № 93/06-11-120.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) — податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Підприємство відповідача станом на 11.01.2010 року має загальну податкову заборгованість в сумі 1657,69 грн.
Згідно з п.п. 5.3.1, п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобов’язання.
Згідно з п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
На адресу відповідача було направлено поштою першу податкову вимогу № 1/23 від 04.03.2008 року та другу податкову вимогу № 2/24 від 03.04.2008 року.
05.05.2008 року прийнято рішення № 5/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно з п.п. 3.1.1., п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу не оскаржено , суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 1657,69 грн. шляхом звернення стягнення на його активи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч задовольнити повністю.
Стягнути з Малого приватного підприємства «Прогрес», 94670, Луганська область, сел. Краснолуцький, автодорога селища Красна Таловка-Донецьк, 141 км, п/рахунок № 26000301307 в філії Краснолуцького відділу ВАТ «Ощадбанк», в м. Красний Луч», МФО 364133, код 21756587, суму податкового боргу з податку на землю в розмірі 1657,69 грн. (одна тисяча шістсот п’ятдесят сім грн. 69 коп.) шляхом звернення стягнення на його активи.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя О.В. Солоніченко