ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 2а-5728/09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Гулика А.Г.,
при секретарі Андрушакевич Т.В.,
за участю:
від позивача: Лісогора А.Ю. (довіреність від 03.04.2009 року № 29/2357);
перекладача: ОСОБА_2;
відповідача: ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина В’єтнаму ОСОБА_4 про примусове видворення за межі України та продовження терміну тримання, -
в с т а н о в и в :
Львівський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом до громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, в якому просить примусово видворити відповідача за межі України та продовжити термін тримання громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на термін, необхідний для видворення в примусовому порядку до шести місяців з метою підготовки документів на примусове видворення, з утриманням його в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що громадянин В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в’єтнамець, уродженець та мешканець м. Ха Тін, В’єтнам, був затриманий 22.08.2009 року о 14 год. 50 хв. працівниками прикордонної варти Республіки Польща за незаконне перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон, в районі 860-861 прикордонних знаків на відстані 1000 м. від лінії державного кордону. 23.08.2009 року даний громадянин, в офіційному порядку, через пункт пропуску «Устилуг-Зосин», був переданий працівникам Львівського прикордонного загону. Відтак, відповідач незаконно потрапив на територію України з метою незаконного перетину кордону з України в Республіку Польща, незаконними діями порушив встановлений чинним законодавством України порядок імміграції та перетину державного кордону України, а також завдав шкоди національним інтересам та безпеці України, в частині недоторканості її кордонів.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, подав суду клопотання від 11.09.2009 року, в якому просить вважати правильним ім’ям відповідача - громадянина В’єтнаму – ОСОБА_4. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач проти позову заперечив, письмових заперечень на позовну заяву не подав. Заявив клопотання про залучення до участі у розгляді справи перекладача. Протокольною ухвалою суду від 11.09.2009 року відповідно до частини 2 статті 68 Кодексу адміністративного судочинства України до участі у розгляді справи був допущений ОСОБА_2 в якості перекладача.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази та матеріали справи, прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Судом встановлено, що громадянин В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в’єтнамець, уродженець та мешканець м. Ха Тін, В’єтнам, був затриманий 22.08.2009 року о 14 год. 50 хв. працівниками прикордонної варти Республіки Польща за незаконне перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, поза пунктами пропуску через державний кордон, в районі 860-861 прикордонних знаків, на відстані 1000 м. від лінії державного кордону та 23.08.2009 року даний громадянин, в офіційному порядку, через пункт пропуску «Устилуг-Зосин», був переданий працівникам Львівського прикордонного загону.
На підставі частини 2 статті 204-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, 23.08.2009 року, Державною прикордонною службою України складений протокол про адміністративне правопорушення стосовно громадянина В’єтнаму ОСОБА_4.
23.08.2009 року стосовно громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, на підставі пункту 14 статті 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», статей 260-263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, застосовано адміністративне затримання на термін до трьох діб з метою встановлення особи, про що, Державною прикордонною службою України, складений протокол про адміністративне затримання.
Постановою Володимиро-Волинського міського суду від 25.08.2009 року, по справі № 3-1636/09, громадянин В’єтнаму ОСОБА_4 був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченому частиною 2 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та підданий адміністративному стягненню у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб.
25.08.2009 року, відповідач поміщений для утримання в пункт тимчасового тримання Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Судом встановлено, що у відповідача не має дійсних документів для повернення на Батьківщину, працевлаштуватись на території України не має змоги, родичів на території Україні не має, до міграційної служби з заявою про набуття статусу біженця не звертався.
Представлені позивачем документи та пояснення відповідача як письмові, так і в судовому засіданні, свідчать про те, що реалізуючи свої права та свободи, відповідач міг встановленим порядком іммігрувати в Україну або іншу Європейську країну на постійне місце проживання, не завдавши шкоди національним інтересам України. Проте, знаючи про можливість легально в'їхати до Європейських країн, відповідач вибрав найбільш легкий та незаконний спосіб, використовуючи при цьому міжнародні злочинні угруповання.
Відповідно до частини 6 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства, затримані за незаконне перебування на території України, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з регламентованим внутрішнім розпорядком на період, необхідний для підготовки їх видворення за межі України у примусовому порядку, але не більше ніж шість місяців.
Аналогічна норма міститься в п. 3.1.1, 3.І.3 Положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого наказом МВС України 16.10.2007 року № 390.
Встановлені судом обставини, а саме: відсутність у громадянина В’єтнаму ОСОБА_4 близьких родичів, власного житла, постійного джерела існування та законних представників на території України, незаконне перетинання ним державного кордону з метою подальшого транзитного пересування без належним чином оформлених проїзних документів по території України, з метою виїзду до Республіки Польща, свідчать про те, що ним порушені вимоги статей 25, 28 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без і громадянства», тому згідно вимог частин 2, 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» він підлягає примусовому видворенню за межі України.
Крім того, відповідач визнає факт незаконного перетинання кордону держави України без відповідного дозволу та порушення норм чинного законодавства України.
У відповідності до вимог пункту 5 статті 2 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» однією з основних функцій прикордонної служби України – є участь у боротьбі з організованою злочинністю та протидія незаконній міграції на державному кордоні України та в межах контрольованих прикордонних районів.
Відповідно до частини 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» затримання і примусове видворення з України іноземця може бути здійснене органом охорони державного кордону тільки на підставі постанови адміністративного суду, яка приймається судом, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що він буде ухилятися від виїзду.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтею 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 р. «Про правила в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію», Постановою Кабінету Міністрів України № 1110 від 17.07.2003 року «Про затвердження Типового п оложення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні », статтями 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Примусово видворити громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України.
3.Продовжити термін затримання на період необхідний для видворення за межі території України в примусовому порядку, але не більше шести місяців з дня затримання, з 23 серпня 2009 року. Помістити громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16.09.2009 року.
Суддя (підпис) Гулик А.Г.
З оригіналом вірно.
Суддя Гулик А.Г.
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-5728/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна частини)
11 вересня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Гулика А.Г.,
при секретарі Андрушакевич Т.В.,
за участю:
від позивача: Лісогора А.Ю. (довіреність від 03.04.2009 року № 29/2357);
перекладача: ОСОБА_2;
відповідача: ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина В’єтнаму ОСОБА_4 про примусове видворення за межі України та продовження терміну тримання, -
в с т а н о в и в :
Зважаючи на складність у викладенні повного тексту рішення суду, пов`язаного з потребою в обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважає за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини, а з повним текстом постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитись 16 вересня 2009 року.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Примусово видворити громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України.
3.Продовжити термін затримання на період необхідний для видворення за межі території України в примусовому порядку, але не більше шести місяців з дня затримання, з 23 серпня 2009 року. Помістити громадянина В’єтнаму ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Гулик А.Г.
- Номер:
- Опис: про примусове видворення
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-5728/09/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гулик Андрій Григорович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.09.2009
- Дата етапу: 08.09.2009