АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Пащенко Л.В., Мартьянової Л.І.
при секретарі: Зозулі Н.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 30 листопада 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
в с т а н о в и л а :
Позивачка звернулась до суду з даним позовом в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її син – ОСОБА_4. Після смерті сина залишилась спадщина, яка складається з 1/3 частини квартири АДРЕСА_1. ОСОБА_1 як мати та спадкоємиця першої черги бажає отримати належну їй частку у спадковому майні.
На даний час отримати свідоцтво про право на спадщину за законом позивачка не може, оскільки нею пропущений шестимісячний термін для подачі заяви до нотаріальної контори. Вважає, що строк подачі заяви про прийняття спадщини пропущений з поважних причин, оскільки в період з 14.12.2007року по 30.01.2008 року перебувала на лікуванні у Вінницькій обласній психіатричній лікарні. Зазначену обставину вважає об'єктивною, істотною, і тому звернулась з даним позовом до суду.
Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 30 листопада 2009 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
У поданій апеляційній скарзі позивачка просить вказане рішення скасувати, як незаконне та ухвалити нове, яким задоволити її позовні вимоги. Вважає, що судом невірно оцінено зібрані по справі докази, порушено норми процесуального та матеріального права, що привело до прийняття необґрунтованого рішення.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду без змін з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 213, 214 ЦПК України рішення повинно бути законним і обґрунтованим.
Рішення суду першої інстанції відповідає зазначеним вимогам.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після смерті сина позивачки залишилась спадщина яка складається з 1/3 частини квартири АДРЕСА_1.
Строк для подачі спадкоємицею заяви про прийняття спадщини в нотаріальну контору, визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України, закінчився 03 січня 2008 року. В зазначений строк ОСОБА_1 заяви про прийняття спадщини в нотаріальну контору не подала.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачкою не надано суду доказів, які підтверджували б поважність причин пропуску нею даного строку для звернення із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору, тобто строк пропущено без поважних причин.
Таким чином, суд повно з’ясував обставини справи, дав належну оцінку зібраним доказам та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для скасування чи зміни оскаржуваного рішення не вбачається.
Доводи апеляційної скарги безпідставні, необґрунтовані і висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 30 листопада 2009 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня його проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: