Судове рішення #7792368

                                                                                                Справа № 2-39/2010 р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    25 січня 2010 року                               м. Новомиргород

    Новомиргородський районний суд Кіровоградської області  в складі:

                          головуючого судді - Іванова Д.Л.

                          при секретарі - Таран С.М.,

                                 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргород цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення кредитної заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

 18 серпня 2009 року ВАТ “Державний ощадний банк України” від імені якого діє філія - Кіровоградське обласне управління ВАТ “Державний ощадний банк України”  звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в якому просить стягнути з відповідачів солідарно 221198, 16 грн.  кредитної заборгованості, а також всі судові витрати пов’язані з пред’явленням позову.

  В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що ОСОБА_1 в порушення взятих не себе зобов’язань, передбачених умовами  кредитного договору № 251 від 26 квітня 2007 року з жовтня 2007 року фактично припинив вносити обов’язкові щомісячні платежі, у зв’язку з чим  станом на 06 серпня 2009 року заборгованість ОСОБА_1 перед банком становить 28796,22  доларів США, що згідно  курсу НБУ дорівнює 221198,16 гривень.

  У позові також зазначається, що для забезпечення повного та належного виконання ОСОБА_1 зобов’язань по даному кредитному договору, 26 квітня 2007 року між ОСОБА_2 та Кіровоградською філією ВАТ “Державний ощадний банк України” укладено додатково договір поруки № 276, відповідно до якого ОСОБА_2 виступила поручителем по зобов’язанням ОСОБА_1 перед банком.  

    В ході судового розгляду представник позивача вніс зміни до позову і просив остаточно стягнути з відповідачів на користь банку суму заборгованості у розмірі 26301, 26 дол. США, що в перерахунку  до курсу НБУ становить  210,126,03 грн.              

    В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю і пояснив, що з моменту винесення Новомиргородським районним судом заочного рішення по даній справі ОСОБА_1 частково погасив заборгованість у зв’язку з чим ціна позову зменшилась.

        Відповідачі в судове засідання двічі не з’явились, про причини неявки суд не повідомили, заперечення  проти позову не представили, про час та місце розгляду справи були оповіщені у встановленому порядку.  

     

    Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів на підставі наявних у справі доказів.

        Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов Кіровоградського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України” підлягає задоволенню за таких підстав.

     

   Судом встановлено, що зобов'язальні відносини сторін у даній справі ґрунтуються на договорі банківського кредиту № 251, укладеного 26 квітня 2007 року між ВАТ “Державний ощадний банк України” в особі начальника філії - Кіровоградського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України” та ОСОБА_1, згідно якого останній отримав в кредит 25200 доларів США на придбання автомобіля зі сплатою 12 % річних, терміном користування  до 26 квітня 2014 року.

 Відповідно до положень п.3.3, п.3 « Права та зобов’язання сторін «  та п.п.4.1.1 п.4 « Відповідальність сторін « даного  договору ОСОБА_1 зобов’язався  використовувати кредит за цільовим призначенням, здійснювати погашення кредиту та сплачувати відсотки шляхом внесення обов’язкових щомісячних платежів готівкою через касу банку або шляхом безготівкових перерахувань не пізніше 26 числа кожного місяця, наступного за звітним та у випадку неналежного виконання взятих на себе зобов’язань на першу вимогу Банку сплатити штрафні санкції, з якими він погодився уклавши договір.

 За змістом ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк, або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язуються надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити відсотки.

   

 Відповідно до положень ст. 509, 526 ЦК України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони ( кредитора ) певну дію, у тому числі і сплатити гроші, а кредитор має право вимагати від боржника виконання обов’язку.

 Зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

             Згідно положень ст.ст. 610, 612, 625 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.

             Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

             Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

   В порушення взятих на себе зобов’язань ОСОБА_1 фактично  припинив вносити обов’язкові щомісячні платежі, в результаті чого банк ставить питання про дострокове стягнення основної суми кредиту у доларах США, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 145040, 41 грн., простроченого боргу у розмірі - 51279,56 грн., 2262, 94 грн. - відсотків за користування кредитом,      10071, 29 грн. -  пені за прострочений борг, 1471, 29 грн. - пені за прострочені відсотки, що підтверджується розрахунками долученими представником позивача до позову ( а.с. 8-10, 77 ).

              Крім того, відповідно до умов договору поруки № 276 від 26.04.2007 року, укладеного між ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ВАТ “Державний ощадний банк України”, в особі начальника філії Кіровоградського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України” ОСОБА_3, ОСОБА_2 виступила поручителем по всім зобов’язанням ОСОБА_1, передбачених кредитним договором, пов’язаних з поверненням кредиту, сплаті відсотків, а також  штрафних санкцій і несе солідарну відповідальність перед банком, у тому ж об’ємі, що і позичальник.

 

            Відповідно до ст. 541, ч.1 ст. 543, ч.1 ст. 554 ЦК України  солідарний обов’язок виникає у випадках, встановлених договором або законом.

                Уразі солідарного обов’язку боржників кредитор має право вимагати виконання обов’язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого окремо.

                У разі порушення божником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову відповідальність поручителя.

        Враховуючи вищезгадане, суд вважає, що позовні вимоги відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по кредитному договору ґрунтуються на законі, відповідають характеру цивільно -правового спору і підлягають задоволенню.

                  Розмір понесених позивачем судових витрат пов’язаних з розглядом справи підтверджується наявними у справі документами і відповідно до ст.88 ЦПК України підлягають також  стягненню з відповідачів.

Керуючись ст.ст. 509, 526, 541, 554, 610, 612, 625, 1054 ЦК України, ст. ст. 208 - 218, ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

     Позов відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по кредитному договору - задовольнити.

     Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”  - 210126,03  гривень кредитної заборгованості.

           Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” 1700, 00 грн. судового збору та 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

       

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про  апеляційне оскарження.

Суддя                                                                 підпис \

Згідно з оригіналом

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області                                                                        ОСОБА_4                                                                

  • Номер: 22-ц/772/1667/2015
  • Опис: за позовом Зозулі Юрія Петровича до Зозулі Анатолія Івановича, Пиковської Анастасії Дем"янівни про визнання права власності на частину будинку та виділ приміщень в натурі
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-39/10
  • Суд: Апеляційний суд Вінницької області
  • Суддя: Іванов Дем'ян Леонідович
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.05.2015
  • Дата етапу: 03.06.2015
  • Номер: 4-с/492/13/17
  • Опис: скарга на постанову про повернення документу виконавчого провадження відповідач Кушніра В.В.
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 2-39/10
  • Суд: Арцизький районний суд Одеської області
  • Суддя: Іванов Дем'ян Леонідович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.09.2017
  • Дата етапу: 13.10.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація