Справа №2-о-60\2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.02.2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області
в складі головуючого судді Завірюхи О.В.
при секретарі Алфімовій І.М.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: Гірська сільська рада Бориспільського району Київської області, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту прийняття спадщини,
встановив:
14.02.2007 року ОСОБА_1звернулась з даною заявою, посилаючись на те, що вона є дочкою ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої увійшла 1/2 частина жилого будинку АДРЕСА_1 За життя ОСОБА_3 склала заповіт від ІНФОРМАЦІЯ_2., яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_2. Але ОСОБА_2., відмовилась від спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 та не заперечує щоб ОСОБА_1прийняла вказану спадщину. Інших спадкоємців не має.ОСОБА_1намагалася оформити спадщину, однак виявила, що в написанні імені матері в свідоцтві про її народження допущена помилка, а саме в графі мати замість ІНФОРМАЦІЯ_3 зазначено ІНФОРМАЦІЯ_4. А тому вона не може належним чином прийняти спадщину без встановлення факту родинних відносин. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яку ОСОБА_1у відповідності із ст. 549 ЦК України в редакції 1963 p., що діяв на момент відкриття спадщини, прийняла шляхом вступу в управління і володіння майном. Даний факт підтверджується тим, що вона проживала у спадковому будинку, сплачувала комунальні послуги, а також оплачувала витрати на поховання матері. Проте в установлений строк ОСОБА_1не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини за' законом, оскільки вважала, що родинні відносини з покійною матір'ю та проживання разом з нею достатньо для того, щоб вважатися власником успадкованого майна, а тому вона просить суд встановити факт прийняття нею спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_3
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 заяву підтримав у повному обсязі та просив повністю задоволити вимоги заявниці.
Представник зацікавленої особи - Гірська сільська рада Бориспільського району Київської області, в судове засідання не з'явився, але до початку розгляду справи подав заяву, в якій справу просить слухати у його відсутність.
Свідок ОСОБА_4, суду пояснила, що вона являється сусідкою заявниці, після смерті ОСОБА_3 і на даний час ОСОБА_1проживає в будинку АДРЕСА_1. Крім того свідок підтвердила той факт, що ОСОБА_3 являється рідною матір'ю заявниці.
Суд, заслухавши пояснення представника заявниці, свідка, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1. померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої увійшла 1/2 частина жилого будинкуАДРЕСА_1 За життя ОСОБА_3 склала заповіт від ІНФОРМАЦІЯ_2., яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_2. Проте ОСОБА_2., згідно заяви про відмову від спадщини за заповітом від ІНФОРМАЦІЯ_5 відмовилась від спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 та не заперечує щоб ОСОБА_1прийняла вказану спадщину.ОСОБА_1мала на меті оформити спадщину, однак в написанні імені матері в свідоцтві про її народження допущена помилка, а саме в
графі мати замість ІНФОРМАЦІЯ_3 зазначеноІНФОРМАЦІЯ_4. А тому вона не може належним чином прийняти спадщину без встановлення факту родинних відносин. Той факт, що ОСОБА_1являється донькою ОСОБА_3., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. підтвердив в судовому засіданні свідок.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яку ОСОБА_1у відповідності із ст. 549 ЦК України в редакції 1963 p., що діяв на момент відкриття спадщини, прийняла шляхом вступу в управління і володіння майном. Даний факт підтверджується тим, що вона проживала у спадковому будинку, сплачувала комунальні послуги, а також оплачувала витрати на поховання матері. Цей факт підтвердив також свідок. Проте в установлений строк ОСОБА_1не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом, оскільки вважала, що родинні відносини з покійною матір'ю та проживання разом з нею достатньо для того, щоб вважатися власником успадкованого майна..
01.01.2004 року набрав чинності новий ЦК України. Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень даного Кодексу передбачено, що правила книги шостої ЦК України застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята жодним спадкоємцем до набрання ним чинності.
Хоч спадщина після смерті ОСОБА_3 відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1., тобто до набрання чинності нового ЦК України, однак ОСОБА_1 вчинила дії, що свідчать про прийняття спадщини. З цих підстав суд вважає, що на дані правовідносини поширюється дія положень ЦК України від 18.07.1963 p., а не правила книги шостої ЦК України від 01.01.2004 року. В зв'язку з цим суд вважає можливим встановити факт прийняття спадщини, оскільки інших способів належним чином оформити успадковане майно у заявника немає.
Враховуючи зазначене, суд знаходить доведеним той факт, що ОСОБА_1 являється дочкою ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. та факт прийняття ОСОБА_1спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
На підставі викладеного, керуючись: ст. 256, 259 ЦПК України та ст. 10, 212, 213, 215 ЦПК України суд,
вирішив:
заяву задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_1 являється дочкою ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення на протязі двадцяти днів може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подання заяви що апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: