Судове рішення #7788267

Справа № 2-153/10

2010 рік

   

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

                           

26 січня  2010року                                    Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим

у складі       головуючого судді – Шумова В.В.,

                             при секретарі – Самохваловій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ялти цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 Сірожиддінової до  Семеїзської селищної ради про відміну рішення , суд

                    В С Т А Н О В И В :    

Позивачка звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсним та скасувати рішення Сімеїзської селищної ради №60 від 29 вересня   2006 року  10 сесії  5-го скликання  «Про скасування п. 1.33 рішення №50  від 03.08.2005 року 37 сесії 4-го скликання ,яким  наданий  дозвіл  ОСОБА_1 на складення  проекту  землеустрою  по відведенню земельної ділянки для будівництва та обслуговування  жилого будинку  за адресою : м. Ялта ,смт. Берегове»

Позовні вимоги мотивовані  тим, що  п.1.33 рішення  №50 Сімеїзської селищної ради  37 сесії 4-го скликання  від 03.08.2005 року їй був наданий дозвіл на складення проекту відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 0,060 га. для  будівництва та обслуговування  жилого будинку  за адресою : м. Ялта , смт. Берегове.

Рішенням №60 Сімеїзської селищної ради  від 29.09.2006 року  скасований пункт 1.33 рішення ради №50, яким  був наданий  дозвіл на складення проекту землеустрою  

Позивачка вважає, що дане рішення необґрунтоване, не засноване на чинному законодавстві тому воно підлягає скасуванню .  

Позивачка у судовому засідання позовні вимоги підтримала

Представник відповідача у судове засідання   не з’явився, про день та час  розгляду справи повідомлений. В матеріалах справи є заява, із змісту якої видно, що справу просять розглянути за відсутністю представника відповідача.

У зв’язку з цим та враховуючи згоду позивача, суд вважає за можливе розглянути дану цивільну справу у заочному порядку.

За таких обставин, суд ухвалив протокольно  про заочний розгляд справи відповідно до вимог ст. ст. 224-227 ЦПК  України.

Суд дослідивши матеріали справи , вислухавши позивача, вважає, що позов підлягає  задоволенню  по наступних підстав

В даному випадку, власником спірної земельної ділянки є Сімеїзська селищна рада.

Встановлено, що п.1.33 рішення  №50 Сімеїзської селищної ради  37 сесії 4-го скликання  від 03.08.2005 року ОСОБА_1 був наданий дозвіл на складення проекту відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 0,060 га. для  будівництва та обслуговування  жилого будинку  за адресою : м. Ялта , смт. Берегове (а.с.11).

Позивачка стала реалізовувати рішення та  готувати документи.

Однак рішенням №60 Сімеїзської селищної ради  від 29.09.2006 року  скасований пункт 1.33 рішення №50, яким  був наданий  дозвіл на складення проекту землеустрою(а.с.10)

Як вбачається зі змісту рішення Сімеїзської селищної ради  №60  п.1.33 рішення  №50  був скасований  з посиланням на неможливість  надання даної земельної ділянки у власність, у зв’язку з накладенням меж  на земельну ділянку ,яку відводить Докукіна .

Суд вважає вказане рішення селищної Ради незаконним і  таким яке підлягає відміні , оскільки згідно ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими для виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються в установленому законом порядку з одночасним зверненням до суду. Ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад, де серед іншого, зазначено, що рада уповноважена скасовувати акти виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку, що прямо передбачено п.10 ст.59 названого Закону.

    Конституційний Суд України у справі №1-9/2009 від 16 квітня 2009 року за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19,144 Конституції України, частини першої та десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) у абзаці п’ятому п.5  наголосив, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є гарантією стабільності суспільних відносин між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

    Органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Як зазначено у названому рішенні Конституційного Суду України зі змісту частини другої статті 144 Конституції України та частини десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції та законам України визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб судом загальної юрисдикції.      

Позивачка затверджує, що  пред’явила позовні вимоги як тільки  дізналася , що  рішення скасоване.

Дане свідчить  про  відсутність  порушення строків  встановлених Законом.  

Таким чином, суд вважає, що дане рішення селищної Ради є незаконним та має бути  скасоване

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування» ст. 116, 118, 152 Земельного Кодексу України , ст. ст. 10, 60, ,118-120, 212, 213, 215, 217, 218,224-227  ЦПК , суд                                

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 Сірожиддінової до  Семеїзської селищної ради про відміну рішення – задовольнити.

Визнати недійсним та скасувати рішення Сімеїзської селищної ради №60 від 29 вересня   2006 року  10 сесії  5-го скликання  «Про скасування п. 1.33 рішення №50  від 03.08.2005 року 37 сесії 4-го скликання ,яким  наданий  дозвіл  ОСОБА_1 Сірожиддіновій  на складення  проекту  землеустрою  по відведенню земельної ділянки для будівництва та обслуговування  жилого будинку  за адресою : м. Ялта ,смт. Берегове»

Копію заочного рішення надіслати відповідачу  не пізніше п’яти днів з дня його проголошення .

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути  подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк , протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

    Заочне рішення набирає законної чинності після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

    Заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному суді АРК через Ялтинський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація