Справа №2-478\2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області
в складі головуючого судді Завірюхи О.В.
при секретарі Алфімовій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ревненської сільської ради Бориспільського району Київської області про встановлення
додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
позивач звернувся до суду з вказаною заявою посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_2, який за життя склав заповіт від ІНФОРМАЦІЯ_2р. яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що йому буде належати на день смерті і на що він за законом матиме право, заповів позивачу. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина за заповітом, до складу якої увійшов земельний пай розміром 2,8 га, який перебуває у колективній власності КСП „Комунар", що розташований в адміністративних межах Ревненськівської сільської Ради Бориспільського р-ну Київської області та вклад в Ощадбанку НОМЕР_1 с. Ревне і вклад в Ощадбанку НОМЕР_2 с. Гора Бориспільського р-ну Київської області. З дня відкриття спадщини і по теперішній час позивач користується спадковим майном, але в установлений законом строк він не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки помилково вважав, що наявність у нього сертифікату на пай та ощадкнижок, дає йому право власності на земельний пай та вклади без будь-якого переоформлення. Встановлення додаткового строку для прийняття спадщини через суд необхідно Бідненку В.В. для належного юридичного оформлення прийняття спадщини, яка залишилась післгі смерті ОСОБА_2
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав повністю та просив встановити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Представник відповідач до суду не з'явився, але до початку розгляду справи подав заяву в якій позов визнав, справу просив слухати у його відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи із слідуючих підстав.
У відповідності зі ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_2. За життя ОСОБА_2 склав заповіт від ІНФОРМАЦІЯ_2р. яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що йому буде належати на день смерті і на що він за законом матиме право, заповів позивачу - ОСОБА_1. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина за заповітом, до складу якої увійшов земельний пай розміром 2,8 га, який перебуває у колективній власності КСП „Комунар", що розташований в адміністративних межах Ревненськівської сільської Ради Бориспільського р-ну Київської області та вклад в Ощадбанку НОМЕР_1 с. Ревне Бориспільського р-ну Київської області і вклад в Ощадбанку НОМЕР_2 с. Гора Бориспільського р-ну Київської області. Встановлений строк на подачу заяви про прийняття спадщини до нотаріальних органів позивач пропустив з поважних причин, оскільки помилково вважав, що наявність у нього сертифікату на пай та ощадкнижок, дає йому право власності на земельний пай та вклади без будь-якого переоформлення. Суд вважає, що строк для прийняття спадщини ним був пропущений з поважних причин.
На підставі наведеного, керуючись: ст.1272 ЦК, ст.ст. 10,208, 209,212-215 ЦПК суд,
вирішив:
позов задовольнити, встановити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1р., протягом одного місяця.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається у тому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: