Судове рішення #7779648

Справа № 2-а-8115/09/1170

Категорія статобліку – 6.6.4

КІРОВОГРАДСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

10 лютого 2009 р.                                 м. Кіровоград

    Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

        головуючого–судді – Мирошниченка В.С.

        при секретарі – Поліщук Т.С.

за участю:

представника позивача: Лепіти О.В. (довіреність б/н від 15.06.2009 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Знам’янської об’єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

      15 грудня 2009 року Знам’янська ОДПІ звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ФОП ОСОБА_3 податковий борг в сумі 1200 грн.      

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ФОП ОСОБА_3 був на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності і за 2008 р. повинен  був сплатити єдиний податок в загальній сумі 1350 грн. ФОП ОСОБА_3 частково сплатив суму єдиного податку у розмірі 150 грн. Сума боргу у розмірі 1200 грн. на день подання позовної заяви залишилася не сплаченою.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов з підстав зазначених в позовній заяві.

        Відповідач в судове засіданні двічі не з’явився, хоча про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.15,19).

    Вислухавши думку представника позивача стосовно розгляду справи за відсутності відповідача, який вважав можливим розглянути справу без участі відповідача, суд визнав можливим розглянути справу у відсутності відповідача зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін, а також те, що ст.122 КАС України визначений строк для розгляду адміністративних справ.

             Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України від 6 липня 2005 р. № 2747-IV, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

    Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від  4 грудня 1990 року N 509-XII, завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів.

    П.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від  4 грудня 1990 року N 509-XII, передбачена можливість державної податкової інспекції звертатися до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

    ОСОБА_3 зареєстрований виконавчим комітетом Олександрівською районною адміністрацією 15 серпня 2005 р., ним отримано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця серія В01 № 105045 (а.с.5) та його взято на облік як платника податків в Знам’янській ОДПІ 16.08.2005 р. (а.с.6).

    Згідно заяви (а.с.7), поданої відповідачем до Знам’янської ОДПІ Олександрійського відділення 13.03.2008 р., відповідачка обрала спрощену систему оподаткування, обліку та звітності згідно Указу Президента України  «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» № 727 від 03.07.1999 р. і йому видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії Е № 170397 (а.с.8).

    Подання заяви до податкового органу про перехід на спрощену систему оподаткування або зміну виду діяльності є фактом погодження на сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності в розмірі, встановленому місцевою радою. Тобто з цих підстав податкове зобов’язання щодо сплати єдиного податку вважається узгодженим і платник єдиного податку зобов’язаний сплатити єдиний податок не пізніше 20 числа місяця за тим, в якому здійснювалась попередня його сплата.

    Абз.6 ч.2 Указу Президента України  «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» № 727 від 03.07.1999 р. визначено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

    За квітень 2008 р. по 20 листопада 2008 р. відповідач повинен був сплатити єдиний податок в розмірі 1350 грн., але ним було сплачено єдиний податок частково в сумі 150 грн.     Таким чином заборгованість до бюджету по єдиному податку складає 1200 грн., яка на день розгляду справи в суді відповідачем сплачена не була.

    П.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»    25 червня 1991 року N 1251-XII  визначено, що   платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:  сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

    Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

    Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III  узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

     Пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III  визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Керуючись ст.ст.1, 3, 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»    25 червня 1991 року N 1251-XII, ст.ст. 2, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від  4 грудня 1990 року N 509-XII  та ст.ст.71, 160-163 КАС України від 6 червня 2005 р. № 2747-ІV, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Знам’янської об’єднаної державної податкової інспекції  задовольнити повністю.

    Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 податковий борг в сумі 1200 (одна тисяча двісті) гривень на користь Староосотської селищної ради (код отримувача 23896915, банк ГУДКУ в Кіровоградській області, м. Кіровоград МФО 823016).  

  Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.  

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду                                                                 В.С.Мирошниченко                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація