АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
у м. Феодосії
___________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2009 року м. Феодосія
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:
головуючого судді: Іщенка В.І.,
суддів Авраміді Т.С.,
Полянської В.О.,
при секретарі: Алієвій Е.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії справу за заявою ОСОБА_5 про встановлення факту належності документу та родинних відносин, за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Кіровського районного суду АР Крим від 02 листопада 2009 року,
В С Т А Н О В И Л А :
05 жовтня 2009 року ОСОБА_5 звернулася до суду з заявою про встановлення факту реєстрації шлюбу між нею ОСОБА_5 та ОСОБА_6, який було зареєстровано 02.08.1977 року. Заявник вказує, що у свідоцтві про шлюб помилково вказано її ім’я ОСОБА_5. Також, просила встановити факт родинних відносин між нею ОСОБА_5 та ОСОБА_7, 1910 року народження, уродженцем д.Джумаілі, Старо-Кримського району Кримської області, який є її батьком. Встановлення вказаних фактів необхідно для отримання громадянства України і іншим шляхом допущені у документах помилки виправити неможливо, оскільки реєстрація шлюбу відбулася у іншій державі.
Ухвалою судді Кіровського районного суду АР Крим від 14 жовтня 2009 року заява ОСОБА_5 залишена без руху до 30 жовтня 2009 року, оскільки в заяві не зазначені докази, які підтверджують кожну обставину.
26 жовтня 2009 року від ОСОБА_5 до суду надійшла заява в якій вона вказала, що усунула недоліки зазначені в ухвалі суду.
Ухвалою судді Кіровського районного суду АР Крим від 02 листопада 2009 року заява ОСОБА_5 була повернута заявнику.
ОСОБА_5 не погодилася з таким судовим рішення та подала на нього апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану ухвалу скасувати та передати питання для розгляду до суду першої інстанції. В обгрунтування своїх вимог апелянт посилається на неправильне застосування судом норм процесуального права і вказує, що вона виконала вимоги, які були зазначені в ухвалі від 14 жовтня 2009 року.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, пояснення осіб, які з’явилися у судове засідання, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_5 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Повертаючи заяву, суд першої інстанції виходив з того, що заявником не були усунуті недоліки, визначені в попередній ухвалі Кіровського районного суду АР Крим від 14 жовтня 2009 року.
Колегія суддів вважає, що при постановленні оскаржуваної ухвали судом першої інстанції були допущені порушення вимог норм процесуального закону, через що вказане судове рішення підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.
Як вбачається з матеріалів справи, у виконання ухвали судді Кіровського районного суду АР Крим від 14 жовтня 2009 року, ОСОБА_5 26 жовтня 2009 року, у встановлений ухвалою строк, надала до суду заяву і вказала, що недоліки нею усунуті.
Однак, постановивши ухвалу 02 листопада 2009 року про повернення заяви, суддя в ухвалі не дав оцінку вказаній заяві, а також не зазначив, які на його думку недоліки не були усунуті.
Також, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 130 ЦПК України, у попередньому судовому засіданні суд з’ясовує, якими доказами кожна сторона буде обґрунтовувати свої доводи чи заперечення щодо невизнаних обставин, та встановлює строки їх подання.
Вказані вимоги цивільного процесуального закону не були виконані суддею при постановленні ухвали, що відповідно до п.3 ч.1 ст.312 ЦПК України є безумовною підставою для скасування ухвали і передачі питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Таким чином, колегія суддів, вважаючи ухвалу суду першої інстанції неправильною, та такою, що постановлена з порушенням вимог норм процесуального закону, приходить до висновку про необхідність її скасування і передачі питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313-315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити.
Ухвалу Кіровського районного суду Автономної Республіки Крим від 02 листопада 2009 року скасувати та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена протягом двох місяців до суду касаційної інстанції.
Судді: