Судове рішення #7777144

                                                                                                                                  Справа № 2о – 10/10

                                                                       Р І Ш Е Н Н Я

                                                            І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 11 лютого 2010 року Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області у складі:

                         головуючого - судді Куковенкова С.В.

                         при секретарі – Стасенко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини, -

                                                                   В С Т А Н О В И В :

        Заявник просить  встановити факт прийняття нею спадщини, яка відкрилася після смерті батька. Свою вимогу мотивує тим, що 11 серпня 2000 року помер її батько - ОСОБА_4.

       13 липня 1985 року, разом з її матір’ю, ОСОБА_3, батько купив житловий будинок № 8 по пров. Перемоги в м. Олександрії Кіровоградської області.

       Таким чином, після смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 частини житлового будинку з надвірними будівлями № 8 по пров. Перемоги в м. Олександрії. Житловий будинок належиав батькові на праві спільної сумісної власності згідно договору купівлі-продажу від 13 липня 1985 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Олександрійської державної нотаріальної контори і зареєстрованого Олександрійським МБТІ 19.07.1985 року реєстраційний № 1002/46.

        За життя, 25 лютого 1994 року, батько склав заповіт, яким заповідав свою частину житлового будинку № 8 по пров. Перемоги в м. Олександрії їй - ОСОБА_1 та її брату - ОСОБА_2, а інше майно - автомобіль – заповів брату. Цей заповіт був посвідчений державним нотаріусом Першої Олександрійської державної нотаріальної контори за реєстраційним № 1-313, він не змінювався і не скасовувався.

        В шестимісячний строк її брат - ОСОБА_2 звернувся з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори і прийняв спадщину лише в частині автомобіля, отримавши свідоцтво про право на спадщину.

        Відносно ж будинку, ані її мати, свідоцтва про право спільної власності подружжя, ані брат - свідоцтва про право власності на спадщину, не отримували, що підтверджується тим, що будинок продовжує бути зареєстрованим за батьком ОСОБА_4, відповідно до довідки Олександрійського БТІ від 25.12.2009 р. № 1118.

       

        Вона не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті свого батька, оскільки фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, що підтверджується тим, що вона здійснює догляд за будинком, де зараз проживає її матір.

        В судовому засіданні представник заявника підтримав ці вимоги та просив їх задовольнити.

        Зацікавлені особи  в судове засідання не з’явилися, але надали письмові заяви з клопотанням про проведення розгляду справи за їх відсутності, проти задоволення вимог заявника не заперечують.  

         Заслухавши пояснення представника заявника, допитавши в якості свідка ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заявника підлягають задоволенню.

        Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 р.) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном та якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.          

         Факт прийняття заявником спадщини після смерті її батька знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, оскільки встановлено, що заявник постійно приїздила до спадкового будинку, проживала у ньому, здійснювала та здійснює за ним догляд та дрібний побутовий ремонт.

         Згідно з ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

         На підставі викладеного, к еруючись ст. ст. 10, 60, 213 - 215, 218, 234, 256 ЦПК України, суд, -

                                                                      В И Р І Ш И В :

      Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

      Встановити факт, що ОСОБА_1 прийняла спадщину, яка відкрилася після смерті її батька, ОСОБА_4, який помер 11 серпня 2000 року.  

        Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Кіровоградської області може бути подано  протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається  до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Олександрійський міськрайонний суд, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

           Головуючий:                                                                                            Куковенков С.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація