Судове рішення #777686
Копія

Копія

Справа №2-41 2007 рік

РІШЕННЯ

 іменем  України

20 лютого 2007 року Рогатинський районний суд Івано-Франківської області у складі

головуючої - судді                              Лошак О.О.

секретаря                                           Перешлюги LB.

з участю представника позивача Корчинського P.M., відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рогатині цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Івано-Франківськгаз» в особі Рогатинського управління по експлуатації газового господарства до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використаний природний газ сумі 318 гривень 41 копійка.

встановив:

Відкрите акціонерне товариство «Івано-Франківськгаз» (дальше - ВАТ «Івано-Франківськгаз») в особі Рогатинського управління по експлуатації газового господарства звернулося до суду з позовом про стягнення зОСОБА_1 заборгованості за використаний природний газ сумі 318 гривень 41 копійка.

У судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримав повністю і пояснив, що між ВАТ «Івано-Франківськгаз» в особі Рогатинського управління по експлуатації газового господарства та відповідачем по справі - ОСОБА_1 10 квітня 2001 року укладено договір серія НОМЕР_1 про надання послуг з газопостачання. ОСОБА_1 присвоєно абонентський номер по розрахунках за використаний природний газ за НОМЕР_2. Відповідач по справі є ветераном органів внутрішніх справ, пенсіонером та користується 50% знижкою при оплаті за використаний природний газ. Проте Законом України «Про державний бюджет на 2003 рік» коло членів сім'ї пільговика, які мають право на пільги, обмежено, а тому згідно цього закону в сім'ї позивача право на таку пільгу мають тільки відповідач та його дружина. Проте абонент проводить оплату за використаний природний газ за пільговим тарифом для всіх членів сім'ї. Станом на 01.01.2006 року заборгованість становить 318 гривень 41 копійку. Просив суд позов задоволити повністю, стягнути з відповідача на користь ВАТ «Івано-Франківськгаз» в особі Рогатинського управління по експлуатації газового господарства 318 гривень 41 копійку заборгованості за спожитий природний газ та судові витрати по справі.

Відповідач позову не визнав і суду пояснив, що він ветеран органів міністерства внутрішніх справ України, пенсіонер. Він і члени його сім'ї в кількості п'яти чоловік постійно проживають в сільській місцевості, користуються природним газом по лічильнику і мають пільги, а саме 50% знижку при оплаті за використаний природний газ. Проте управління по експлуатації газового господарства пільги враховує тільки йому та дружині, не враховуючи інших членів його сім'ї, а саме - дочку та двох внуків. Саме це призвело до виникнення вказаного боргу. Просив суд в задоволенні позову відмовити.

 

2

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, вважає,   що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

На підставі ст.6 закону України «Про статус ветеранів військової служби і органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» ветеранам органів внутрішніх справ і членам їх сімей, які проживають разом з ними в жилих будинках усіх форм власності надається 50-відсоткова знижка плати за комунальні послуги, зокрема - газ.

Згідно ч.5 ст.22 Закону України «Про міліцію» право на пільги зберігається і за працівниками міліції, які звільнені зі служби за віком, хворобою, або вислугою років і знаходяться на пенсії.

Як вбачається з матеріалів справиОСОБА_1 з 1992 року є пенсіонером, ветераном органів внутрішніх справ і користується пільгами, наданими йому Законом України «Про статус ветеранів військової служби і органів внутрішніх справ та їх соціальний захист», що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_3(а.с.19а,30).

Згідно довідки НОМЕР_4, виданої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, Данильченською сільською радою в склад його сім'ї входять: дружина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, онуки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5.

Згідно рішення Конституційного суду України від 03 червня 1999 року №5-рп/99 під членом сім'ї працівника міліції за змістом пункту 6 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частини четвертої та п'ятої статті 22 Закону України «Про міліцію» треба розуміти особу, яка перебуває із суб'єктом права на пільги щодо оплати користування комунальними послугами у правовідносинах, природа яких визначається кровними зв'язками або шлюбними відносинами, постійним проживанням з працівником міліції, ведення з ним спільного господарства.

Судом встановлено, що сім'я  ОСОБА_1 складається з п'яти осіб, використання газу на кожну особу в період з 01.01.203 року по грудень 2006 року не перевищує санітарних норм, що підтверджується довідкою-розрахунком Рогатинського управління по експлуатації газового господарства.

При таких обставинах суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.626-629 ЦК України, ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ст.6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист», ст.22 Закону України «Про міліцію», ст.ст.208,209,212-215 ЦПК України суд,-

вирішив:

В задоволенні позову відкритого акціонерного товариства «Івано-Франківськгаз» в особі Рогатинського управління по експлуатації газового господарства доОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використаний природний газ в сумі 318 гривень 41 копійка відмовити за недоведеністю позовних вимог.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Івано - Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуюча: підпис

Суддя:               Лошак О.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація