Судове рішення #777514
Справа № 22а-483 /07

Справа №   22а-483 /07                                                                                 

 

Головуючий в інстанції Русанова Т.Т.

Категория 21

Доповідач Гаврилюк В.К.

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

4 червня 2007 року   судова палата в цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі:

головуючого: Гаврилюка В.К.

суддів : Запорожця М. П., Тріфанова О. М.

секретаря: Божковій Н.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Луганську адміністративну

справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на  постанову Первомайського міського суду Луганської області від 22 грудня 2006 року по справі за адміністративним позовом   ОСОБА_2 за участю його представника ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську про визнання рішення про відмову у перерахунку пенсії недійсним, про покладання обов'язку перерахунку пенсії та виплати її в збільшеному розмірі ,-

 

ВСТАНОВИЛА:

У вересні 2006 року позивач звернувся до суду першої інстанції із зазначеним позовом про визнання рішення про відмову у перерахунку пенсії недійсним, про покладання обов'язку перерахунку пенсії та виплати її в збільшеному розмірі, посилаючись на правові підстави своїх вимог.

Постановою суду першої інстанції в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено за необґрунтованістю.

В апеляційній скарзі представник позивача просить скасувати постанову суду та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, оскільки судом неправильно застосовані норми матеріального права, порушені вимоги процесуального закону, висновки суду не відповідають матеріалам справи, суд неповно з'ясував обставини, які мають значення для справи.

Відповідач   в   своїх  запереченнях   вважає   постанову   суду  законним   і

обґрунтованим, оскільки суд перевірив надані доводи сторін і докази у повному

обсязі.

 

 

фонду України в м. Первомайську провело низку перерахунків пенсій при наявності у пенсіонерів не менше одного місяця страхового стажу після призначення пенсії.

Через три місяці Міністерство праці та соціальної політики України своїм листом від 05.07.2006 року відкликало зазначеній вище огляд № 9.

Міністерство юстиції України 26.07.2006 року надало Пенсійному фонду роз'яснення, що ст..42 Закону встановлено, зокрема, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії, тобто особа після призначення пенсії має право на працевлаштування, а також разом з цим, і право на перерахунок пенсії відповідно до вказаної вище статті. При цьому кожний наступний перерахунок пенсій провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням трудового стажу після призначення пенсії. На думку Міністерства юстиції особа, яка на момент призначення пенсії не працювала /або була звільнена з дати призначення пенсії/, а згодом працевлаштувалася і відпрацювала два роки, то така особа буде мати право на перерахунок пенсії відповідно до ст..42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Суд дав належну оцінку вказаним обставинам і дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволені позовних вимог.

Зважаючи на викладене, доводи апелянта про порушення матеріального закону та необґрунтованість постанови суду слід вважати такими, що не заслуговують на увагу.

Відповідно до вимог ст. 200 КАС України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає ухвалене рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Рішення суду відповідає вимогам закону, порушень процесуального законодавства при розгляді справи та прийнятті рішення не встановлено, тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.хт. 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 відхилити.

Постанову Первомайського міського суду Луганської області від 22 грудня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 за участю його представника ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську про визнання рішення про відмову у перерахунку

 

Вислухавши доповідь судді, розглянувши справу у межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обгрунтованність постанови суду, колегія суддів вважає апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що встановлені судом обставини у повному обсязі відповідають матеріалам справи.

Так, судом встановлено,ОСОБА_2 є пенсіонером за віком з 1982 року. Розмір пенсії становить 759,95 грн. Згідно з записами в трудовій книжці з 2001 року по 01.07.2006 року позивач не працював.

З 01.07.2006 року по 31.07.2006 позивач працював теслярем за трудовим договором у приватного підприємця ОСОБА_3.

Сторонами не заперечувалось, що за час роботи позивач сплатив внески до Пенсійного Фонду України з отриманої зарплати, підприємцем перераховані внески до Пенсійного Фонду України, нараховані на фонд оплати праці. Наявність одного місяця страхового стажу та факт перерахування страхових внесків до пенсійного фонду сторонами не заперечується. Сторонами також прийнято без заперечень, що розмір пенсії ОСОБА_2 міг би скласти 1714 грн.20 коп., якби був зроблений відповідний перерахунок з врахуванням страхового стажу за липень 2006 року та наявних у пенсійній справі даних про заробітну плату позивача.

Але суд обґрунтовано дійшов до висновку, що підстав для проведення такого перерахунку, і, відповідно, для задоволення позову не має.

Відповідно до ст..42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року (далі Закон), який набрав чинності з 01.01.2004 року, / зі змінами та доповненнями/ у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати /доходу/, з якої обчислення пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст..40 цього Закону.

З моменту набрання Законом чинності і до виходу 23.03.2006 року Огляду № 9 запитань - відповідей з питань застосування Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» /Лист міністерства праці та соціальної політики України / перерахунки пенсій особам, які працювали менше двох років після попереднього перерахунку ( мають страховий стаж менше двох років після попереднього перерахунку) не провадились. У зазначеному огляді наведено приклад громадянина Д, якому пенсія була призначена 15.01.2005 року і він продовжував працювати, а у березні 2006 року звернувся за перерахунком пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення пенсії, який на думку оглядачів має право на перерахунок пенсії. Представник відповідача не заперечувала, що на підставі цього Огляду Управління пенсійного

 

пенсії недійсним, про покладання обов'язку перерахунку пенсії та виплати її в збільшеному розмірі залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, але може бути оскаржена протягом місяця у касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація