Судове рішення #7775007

Справа № 2-13/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

11 січня   2010року                            Гайсинський районний суд Вінницької області

                                                           в складі: головуючого судді В.І. Кравця

                                                                           при секретарі  Г.П. Карплюк

за участю адвокатів ОСОБА_1 , ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну  справу за позовом    ОСОБА_3 до ОСОБА_4, треті особи без самостійних вимог Гайсинська міська рада, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 про знесення самочинного будівництва та приведення земельної ділянки до попереднього стану, -

встановив:

Позивач ОСОБА_3 01.06.2009 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про   знесення самочинно збудованої будівлі гаража та приведення у первинний стан земельної ділянки  по вул. К. Маркса, 143 в м. Гайсині. Свої вимоги обґрунтовував тим, що відповідач самочинно в супереч проектній документації, без отримання дозволу на будівництво  розпочав будівництво гаража  на земельній ділянці, що знаходиться  у  його та інших співвласників будинку користуванні чим обмежив його права власника.

В судовому засіданні позивач просив задовольнити вимоги позову, пояснив, що спір з приводу  самовільного будівництва відповідачем фундаменту гаража на земельній ділянці, що знаходилась у користуванні співвласників  будинку по вул. К. Маркса, 143 в м. Гайсині виник  у 2008 році, сторони уклали мирову угоду за якою погодились встановити порядок користування земельною  ділянкою, ОСОБА_4 зобов’язувався не продовжувати будівництво гаража до отримання  в установленому порядку проектної документації і дозволу на будівництво. Проте після  погодження співвласників будинку на встановлення меж відповідно до порядку, що історично склався і виготовлення проектної документації ОСОБА_4 продовжив будівництво гаража  із  істотним відхиленням   від проекту, внаслідок чого відстань від гаража до належної йому частини будинку складає 4,3м, замість 6,3 м, що призводить до затінення стіни і позбавляє його можливості провести добудову господарської будівлі.

Відповідач вимоги позову не визнав , не заперечував факту самовільного будівництва гаража, проте вважав, що оскільки співвласники будинку встановили порядок користування земельною ділянкою , гараж розташований на виділеній йому земельні ділянці і він її приватизував, то будівництво він завершить і отримає в установленому порядку дозвільні документи на будівлю.

Треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 вважали вимоги позову обґрунтованими, подали заяви про розгляд справи у його відсутність, вказували, що будівництво гаража з ними, як співвласниками будинку і користувачами земельної ділянки на якому розташований будинок , відповідачем не погоджувалось.

Представник Гайсинської міської  ради вважав вимоги позову обґрунтованими, пояснив , що   спір  з приводу будівництва гаража виник між сторонами до встановлення  порядку користування земельною ділянкою  між співвласниками квартир в будинку по вул. К. Маркса, 143 в м. Гайсині; після укладення мирової угоди, з цього приводу відповідачу виготовлена проектна документація на будівництво гаража із змінами забудови, проте ОСОБА_4 продовжив будівництво гаража без отримання дозволу на будівництво із відхиленням від розмірів гаража визначених в проектній документації.

Заслухавши пояснення сторін дослідивши докази подані сторонами  суд вважає , позов підлягає задоволенню.

Встановлено , що ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 є співвласниками квартир у житловому будинку по вул.. К.Маркса,143 в м. Гайсин.(а.с.4) 2.07.2008 року між ОСОБА_3 і ОСОБА_4 виник спір про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом знесення самочинно збудованого ОСОБА_4 фундаменту гаража по вул.. К.Маркса,143 в м. Гайсин; 18.09.2008 року Гайсинський районний суд визнав укладену сторонами мирову угоду за якою вони визнали існуючі межі між суміжними землекористувачами земельної ділянки  по вул.. К.Маркса,143 в м. Гайсин та погодились на їх посвідчення при виготовленні  державних актів на право власності на землю, ОСОБА_4 зобов»язувався не проводити роботи по будівництву гаража до отримання документів, що дають дозвіл на будівництво відповідно до існуючих положень , норм і стандартів. (а.с.12)

На підставі рішення 30сесії 5 скликання від 27.02.2009 року співвласникам квартир у житловому будинку по вул.. К.Маркса,143 в м. Гайсин виділено в  користування земельні ділянки по вул.. К.Маркса,143, межі земельних ділянок закріплено на місцевості, про що складено відповідний акт і засвідчено землекористувачами (а.с.55,56).

Відповідно до рішення виконкому Гайсинської міської ради №267 від 22.10.2008 року ОСОБА_4  надано дозвіл на оформлення технічної документації на розпочате будівництво гаража на садибі №143 по вул.. К. Маркса в м. Гайсин з узгодженими змінами в забудові.(а.с.52)

Відділом архітектури та містобудування м. Гайсин 27.11.2008 року на замовлення ОСОБА_4 виготовлено технічну документацію на розпочате будівництво гаража на садибі №143 по вул.. К. Маркса в м. Гайсин із  змінами в забудові, будівля гаража має розташовуватись на відстані 6,3 м. від житлового будинку , в той час коли фундамент під будівлу гаража був побудований на відстані 4,3 м  від житлового будинку;технічна документація із змінами у забудові погоджена з пожежним та санітарним наглядом і співвласниками будівлі, в тому числі ОСОБА_3 (а.с.53,54).

18.05.2009 року Гайсинська міська рада встановила , що ОСОБА_4 провів будівництво гаража в супереч технічній документації за 4,3 м від жилого будинку(а.с.8).

Рішенням 34 сесії 5 скликання  Гайсинської міської ради від 16.10.2009 року ОСОБА_4 передавно у власність земельну ділянку по вул.. К.Маркса,143 в м. Гайсин  площею 0,0580га (а.с.99)

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій» фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад, державної адміністрації, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, дозвіл на будівництво об'єкта містобудування.

Згідно ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Відповідно до п.2.9 будівельних норм України ДБН 79-92 відстань від стін будинків з вікнами, що виходять із житлових будинків та господарських споруд має бути не менше 7 метрів за містобудівельними нормами.

Встановлені правовідносини та нормативно-правові акти, які їх регулюють свідчать, що відповідачем при будівництві гаража не було складено та затверджено відповідного проекту, збудовано його з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

На час будівництва фундаменту гаража ОСОБА_4 належного дозволу на будівництво гаража не отримав , розпочав будівництво фундаменту гаража без технічної документації та дозволу на будівництво, а після отримання дозволу на забудову із змінами продовжив будівництво гаража всупереч технічній документації, в зв’язку з чим попереджався Гайсинською міською радою 18.05.2009 року.

Тому, оскільки ОСОБА_4 знав про необхідність отримання  дозволу на забудову і необхідність дотримання правил забудови, проте здійснив самочинне будівництво, то його необхідно зобов»язати знести будівлю самочинно збудованого гаража  за власний рахунок та привести земельну ділянку до первинного стану .

Доводи відповідача про те , що самочинно збудований гараж не підлягає знесенню так як    побудований  на земельній ділянці переданій у його власність не заслуговують на увагу так як не ґрунтуються на законі.

    На підставі наведеного , керуючись ст. ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд

вирішив:

      Позов задовольнити повністю.

Зобов»язати ОСОБА_4  за власний рахунок знести самочинно  побудовану будівлю гаража  на  земельній ділянці по вул. К. Маркса, 143 в м. Гайсині, що розташована на відстані  4,3 м від квартири  АДРЕСА_1. Маркса в м. Гайсині, та привести земельну ділянку до  її до первинного стану .

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3  понесені судові витрати: 8грн. 50 коп. витрат по оплаті судового збору, 31 грн.50 коп. витрат  по оплаті  інформаційно- технічного забезпечення розгляду справи, 1250 грн. витрат по оплаті юридичної допомоги адвоката.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація