Судове рішення #7774333

Справа № 2-915/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

( заочне )

2 лютого 2010  року                                                                             місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в :

    Позивач  звернулась в суд з позовом до Луцької міської ради  про визнання права власності на спадкове майно.

Свій позов мотивує тим, що після смерті ОСОБА_3, який помер 02 січня 2009 року, відкрилась спадщина на  житловий будинок з господарськими  спорудами № 84 по вул. Баранова у м.Луцьку. Даний  житловий будинок був побудований спадкодавцем  у 1973 році на земельній ділянці, яка була виділена  рішенням  виконкому Луцької міської ради від 9 липня 1968 року для будівництва та обслуговування будинку.

Вказує, що є спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 і прийняла спадщину згідно вимог ст. 1268 ЦК України, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Оформити належним чином  свої спадкові права позивач не має можливості, оскільки право власності на   житловий будинок з господарськими  спорудами № 84 по вул. Баранова у м.Луцьку  не  зареєстровано в  встановленому законом порядку.

Враховуючи наведене, просить визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_3,  а саме на житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться у м.Луцьку  по вул. Баранова, 84.

В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали з  підстав, викладених в позовній заяві та просили його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду  справи.

За погодженням позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

    Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з копії договору про  надання  і безстрокове  користування земельної ділянки для будівництва  індивідуального жилого будинку , ОСОБА_3  на підставі рішення виконкому Луцької міської ради від 9 липня 1968 року  за №  292, надано  у безстрокове користування земельну ділянку площею  570 кв.м.   по вул.. Горохівській, 82 у м.Луцьку для будівництва  житлового будинку житловою площею 41 кв.м.  ( а.с.8-9).

Судом встановлено, що  вул. Горохівська у м.Луцьку перейменована на вул.. Баранова.

ОСОБА_3 помер  02 січня 2009 року, що стверджується  копією свідоцтва про смерть серії І-ЕГ № 069669 (а.с. 20).

Таким чином після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на житловий будинок № 84 по вул. Баранова у м.Луцьку.

Статтею 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.

Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_3  є позивач та  третя особа ОСОБА_4, що стверджується   дослідженими в судовому засіданні копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про шлюб.

Позивач спадщину  прийняла,  шляхом спільного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, як того вимагає ст.. 1268 ЦК України.

ОСОБА_4 на  спадщину, що відкрилась після смерті  його батька ОСОБА_3,  не претендує, що він підтвердив в попередньому судовому засіданні.

З копії технічного паспорта на  об’єкт нерухомого майна, вбачається що житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: м.Луцьк, вул. Баранова, 84  побудовано самовільно.

Статтею 376 ЦК України передбачено, що право власностi на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рiшенням суду визнане за особою, яка здiйснила самочинне будiвництво на земельнiй дiлянцi, що не була їй вiдведена для цієї мети, за умови надання земельної дiлянки у встановленому порядку особi пiд уже збудоване нерухоме майно.

Як встановлено судом,  земельна ділянка по вул..  Баранова, 84 у м.Луцьку була надана ОСОБА_3 у безстрокове користування для будівництва  житлового будинку на підставі рішення виконкому Луцької міської ради від 9 липня 1968 року  за №  292. ( а.с.8).

Відповідно до  акту  державної  приймальної комісії  про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта садибної забудови, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради № 486-1 від 22.06.2008 року,  прийнято  в експлуатацію індивідуальний житловий будинок з господарськими спорудами  загальною площею 86,7 кв.м. житловою площею 58,1 кв.м. на вул. Баранова, 84 у м.Луцьку (а.с.5,6-7).

Проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід визнати за позивачем право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті  ОСОБА_3, а  саме на житловий будинок з господарськими  спорудами № 84 по вул.Баранова у м.Луцьку.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, на підставі  1222,  1261, 1268 ЦК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на  спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_3, який помер 2 січня 2009 року,  а  саме на житловий будинок з господарськими  спорудами № 84 по вул.Баранова у м.Луцьку

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

Луцького міськрайонного суду                         ОСОБА_5

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація