Судове рішення #7772929

                       

           

                                       Справа № 2-А-112/2009 року.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

16 грудня 2009 року

    Володарсько – Волинський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого-судді:                  Сульженка Л.П.

при секретарі:                           Малецькій М.О.

з участю

позивача                                    ОСОБА_1

представника закритого акціонерного товариства «Кримський титан»: ОСОБА_2,

управління праці та соціального захисту населення Володарсько – Волинської районної державної адміністрації:          ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько -Волинського районного суду справу за позовом

                                               ОСОБА_1

                                                                       до

закритого акціонерного товариства ?римський Титан”, Управління праці та соціального захисту населення Володарсько-Волинської районної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського регіонального управління Державного казначейства України, Головного управління Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області

про

захист законних прав, порушених невиплатою різниці в заробітку при переведенні внаслідок реорганізації ЦБ Філії роботодавця і в зв’язку зі станом здоров’я на нижчеоплачувану роботу, зобов’язавши зробити розрахунок і виплатити різницю в заробітку між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді за один рік

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду із названим позовом в обґрунтування якого зазначає, що вона працювала у ЗАТ «Кримський титан» на посаді заступника головного бухгалтера до 1 лютого 2006 року. В зв’язку з погіршенням стану здоров’я 19 січня 2006 року нею було подано заяву на ім’я директора про переведення її на посаду ведучого бухгалтера і тому, що оплата роботи на посаді ведучого бухгалтера є нижчеоплачуваною, вона просила виплатити компенсаційну виплату у вигляді різниці між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді та застосувати норми чинного   законодавства щодо оплати роботи особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і хвороба яких знаходиться в прямому причинному зв'язку з аварією на ЧАЕС, і переведеним на нижчеоплачувану роботу через погіршення стану здоров'я, і в зв’язку з реорганізацією ЦБ.

Наказом директора від 27 січня 2006 року № 6, її як заступника головного бухгалтера централізованої бухгалтерії було переведено з 01 лютого 2006 року на посаду ведучого бухгалтера ЦБ з доплатами до заробітної плати.

Однак, доплати до заробітної плати, а саме: доплати різниці в заробітку між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді - проведено не було. Позивачка неодноразово зверталася до адміністрації з проханнями нарахувати і виплатити їй зазначену доплату і подати розрахунок доплати в управління праці та соціального захисту населення Володарськ-Волинської районної державної адміністрації для отримання відшкодування

- 2 -

згідно постанови Кабінету міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 , якою затверджено Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Але адміністрацією її усні прохання і письмові заяви ігнорувалися.

Після тривалого мовчання адміністрації щодо питання подання розрахунку доплати в управління праці та соціального захисту населення Володарськ-Волинської районної державної адміністрації і відповідно ненарахування і невиплати їй доплати, гарантованої ст.20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ОСОБА_1 вимушена була звернутися до відповідача 2 із заявою про витребування від відповідача І розрахунку по недонарахованій мені доплаті до заробітної плати у вигляді різниці між заробітком заступника головного бухгалтера ЦБ та заробітком ведучого бухгалтера ЦБ відповідача І та про виплату їй компенсаційної доплати з Чорнобильського фонду, виходячи з нинішніх посадових окладів, за період дванадцять місяців, починаючи з дати її  звернення до відповідача 2 із заявою - з жовтня 2008 року.

Листом від 11 листопада 2008 року № 2612 Відповідач 2 повідомив її, що виплатити їй компенсаційну доплату за рахунок коштів державного бюджету не має права, тому що від відповідача І в управління не надходили розрахункові документи , а тому, що відповідні розрахунки Філію «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» Закритого акціонерного товариства «Кримський ТИТАН» по теперішній час так і не надані, відсутні підстави для відшкодування їй доплати різниці в заробітку між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді   .

Позивачка просить постановити рішення яким зобов’язати закрите акціонерне товариство „Кримський Титан” зробити розрахунок різниці в заробітку між її попереднім заробітком на посаді заступника головного бухгалтера філії і заробітком ведучого на посаді, на яку її було переведено за дванадцятимісячний період, як особі, яка втратила заробіток в зв’язку з переведенням на нижчеоплачувану роботу в зв’язку з реорганізацією і через погіршення стану здоров’я і хвороба якої знаходиться в прямому причинному зв’язку з аварією на ЧАЕС і подати розрахунок доплати управлінню праці та соціального захисту населення Володарсько-Волинської районної державної адміністрації для здійснення відшкодування доплати до заробітної плати ОСОБА_1 за рахунок коштів з державного бюджету.

Зобов’язати управління праці та соціального захисту населення Володарсько-Волинської районної адміністрації подати органам Державного казначейства України платіжні документи для здійснення відповідних видатків в сумі 18953,88 гривень.

Зобов’язати Головне управління Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області погодити поданий розрахунок і подані органам Державного казначейства України платіжні документи для здійснення відповідних видатків в сумі 18953,88 гривень.

Зобов’язати  Житомирське регіональне управління Державного казначейства України здійснити відшкодування відповідних видатків, доплати до заробітної плати ОСОБА_1 в сумі 18953,88 гривень, з окремого рахунку Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення у складі Державного бюджету України Закритому акціонерному товариству «Кримський титан» як цільових видатків.

Зобов’язати Закрите акціонерне товариство «Кримський титан» виплатити ОСОБА_1 доплату в сумі 18953,88 гривень.

В судовому засіданні  позивачка  позов підтримала  та дала пояснення по суті заявленого позову.

Представник відповідача ЗАТ «Кримський титан» ОСОБА_2 заявлений позов не визнав, пояснивши, що відповідно до ст. 20 п.7 абзацу 3 Закону України « Про  статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого

- 3 -

1991 року, при переведенні у зв»язку із станом здоров»я на нижче оплачувану роботу зазначеним працівникам виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року. На момент переведення позивачки з посади заступника головного бухгалтера у зв»язку зі станом здоров»я, а саме 1.02. 2006 року, інвалідність їй була вже встановлена і факту одруження не могло бути протягом року по причині встановлення інвалідності на безстроковий термін.

Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_4 позов не визнала.

Відповідачі: Управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирське регіональне управління Державного казначейства України, Головне управління Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи в судове засідання свого представника не направили, про причини неявки суд не повідомили.

Заслухавши позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка працювала в ЗАТ «Кримський титан», заступником головного бухгалтера. 19 січня 2006 року нею, на ім’я директора філії було подано заяву про переведення її на посаду ведучого бухгалтера, у зв’язку із погіршенням стану здоров’я. Наказом №6 від 27 січня 2006 року, ОСОБА_1 було переведено з посади заступника головного бухгалтера на посаду ведучого бухгалтера з оплатою згідно штатного розкладу та доплатою 5 грн. 20 коп. за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю.

12.06.1998 року за рішенням МСЕК, ОСОБА_1 була встановлена 3 група інвалідності, яка пов’язана з аварією на ЧАЕС.

Тобто на момент переведення ОСОБА_1, за її заявою, на нижчеоплачувану посаду вона уже була інвалідом 3 групи безстроково.

Позивачка вважає, що відповідно до ст. 20 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» їй, як особі, яка віднесена до постраждалої 1-ї категорії, при переведенні її  на нижче оплачувану роботу належить здійснювати доплату між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді, за дванадцять місяців. При цьому позивачка посилається на ст. 20 ч.1 п.7 абзац 2 вищевказаного закону, який передбачає, що у разі вивільнення працівників у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, а також зберігається за їх бажанням посадовий оклад, тарифна ставка (оклад) на новому місці роботи, але не більше одного року.

В судовому засіданні встановлено, що в філії « Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» ЗАТ « Кримський титан» не було ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства,  скорочення чисельності або штату працівників, а  позивачка була переведена з посади заступника головного бухгалтера на посаду ведучого бухгалтера у зв’язку з поданою нею заявою в якій вона просила перевести на нижчу посаду у зв’язку із погіршанням стану здоров`я.

В даному випадку відповідно до ст. 20 ч.1 п.7 абзац 3  Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», при переведенні у зв'язку із станом здоров'я на нижчеоплачувану роботу зазначеним працівникам виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року.

На час переведення на нижчеоплачувану роботу ОСОБА_1 уже мала 3 групу інвалідності безстроково і отримувала із державного бюджету відповідну пільгову пенсію, як

- 4 -

постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС першої категорії, а тому відсутні законні підстави для виплати їй різниці між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді за рахунок коштів державного бюджету.

Керуючись ст.ст.159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, ст.ст.14, 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства ?римський Титан”, управління праці та соціального захисту населення Володарсько-Волинської районної державної адміністрації, головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського регіонального управління Державного казначейства України, Головного управління Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області про захист законних прав, порушених невиплатою різниці в заробітку при переведенні внаслідок реорганізації ЦБ Філії роботодавця і в зв’язку зі станом здоров’я на нижчеоплачувану роботу, зобов’язавши зробити розрахунок і виплатити різницю в заробітку між попереднім заробітком і заробітком на новій посаді за один рік залишити без задоволення.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Володарсько – Волинського районного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Володарсько – Волинський районний суд.

Головуючий /підпис/

Копія вірна.

Суддя:                                                                                    Сульженко Л.П.                                 Головуючий:                                                                       Сульженко Л.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація