РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№2-0-300/08р.
06 листопада 2008р. м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Гриб О.С. , при секретарі Шуба В.М. , з участю заявника, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу №2-0-300/08р. за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Ленінська сільська рада про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із заявою, про встановлення факту родинних відносин оскільки 06 лютого 1998 року померла її мати ОСОБА_2, батько ОСОБА_3 помер 20 лютого 1969 року. Дошлюбне прізвище завниці ОСОБА_3, що підтверджено свідоцтвом про народження і про укладення шлюбу. Але в документах, що свідчать про родинні стосунки з померлою матір'ю, прізвище її матері вказано по різному, так в свідоцтві про народження , виданому Ленінською сільською радою 28 лютого 1950 року, записано прізвище матері як ОСОБА_3. Але в свідоцтві про одруження між батьками заявниці, виданого Ленінською сільською радою 12 січня 1971 року, прізвище її записано як ОСОБА_2, так само і у батька -ОСОБА_4. В той же час в свідоцтві про смерть батька прізвище зазначено як ОСОБА_3. А в свідоцтві про смерть мами від 07 лютого 1998 року її прізвище зазначено ОСОБА_5. Ще при житті мати заявниці склала заповіт, 01 лютого 1998 року, посвідчений секретарем Ленінської сільської ради, зареєстрований в реєстрі нотаріальних дій за № 7, згідно умов якого вона заповідала все своє майно, деб воно не було і з чого б воно не складалося, в тому числі житловий будинок з надвірними будівлями заявниці в розмірі 1/2 частини, її брату ОСОБА_6 та сестрі ОСОБА_7, в рівних частках кожному. Заявниця прийняла спадщину в 6-місячний строк. Але отримати свідоцтво на спадщину, або подати в суд позов про визнання права власності на спадкове майно, вона не в змозі, так як довести факт своїх родинних стосунків з померлою ОСОБА_2 неможливо, внаслідок по різному викладення прізвища матері в свідоцтві про її смерть та в її свідоцтві про народження.
В судовому засіданні заявник свої вимоги підтримала, обгрунтувавши її доказами викладеними в заяві.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву в якій просить справу слухати у їх відсутність, заяву задовольнити.
З врахуванням вимог ч.4 ст. 130, ст. 174 ЦПК України суд прийшов до висновку про можливість винесення рішення по справі при її попередньому розгляді.
Суд, заслухавши заявника, дослідивши надані докази, прийшов до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що матір'ю заявниці ОСОБА_1 є ОСОБА_5, яка померла 06 лютого 1998 року, батько ОСОБА_3, який помер 20 лютого 1969 року , а тому заявниця просить встановити факт родинних відносин, так як прізвища записані в різному викладенні.
Вказані факти підтверджуються: копією свідоцтва про народження, копією свідоцтва про смерть, , копією заповіту, копією свідоцтва про одруження, довідкою Ленінської сільської ради №361 від 07.10.08р., копією посвідчення.
Встановлення вказаного факту необхідно для отримання свідоцтва на спадщину.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 130 ч.4, 174, 256, 259 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити. Встановити факт, що ОСОБА_1 /ОСОБА_3/ ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дочкою ОСОБА_5, яка померла 06 лютого 1998 року в с. Леніно, Радомишльського району, Житомирської області, а вона відповідно є її матір'ю.
Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження, або розгляду судом апеляційної інстанції. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд.