Судове рішення #7765174

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 січня 2010 року                               справа № 2а-5667/09/2370

16 год. 05 хв.                                 м.Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді – Гараня С.М.,

при секретарі – Слуцькій Н.Ю.,

за участю:

представників позивача Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Майстренко Т.В., Школьної І.П. – за довіреністю,

представників відповідача Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області Скалозуб Т.В., Плосконос І.І. – за довіреностями,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» до Контрольно-ревізійного відділу у Черкаському районі Черкаської області та Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області, про визнання протиправними вимоги в частині визначення правопорушення при нарахуванні та виплаті надбавок

ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду з позовом до контрольно-ревізійного відділу у Черкаському районі Черкаській області про визнання протиправними вимог в частині визначення правопорушення при нарахуванні та виплаті надбавок.

    В судовому засіданні представники позивача позов підтримали та просили їх задовольнити. В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначили, що ревізією фінансово-господарської діяльності Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція», яка проводилася контрольно-ревізійним відділом у Черкаському районі, встановлена безпідставність виплати водіям санітарного транспорту надбавки в розмірі 20% місячної тарифної ставки на підставі Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 161/137 від 06.04.2001 р., який на момент перевірки був нечинним, а тому вимога відповідача в цій частині є незаконною. При виявленні цієї помилки відповідач замінив лист вимоги, застосувавши при цьому фактично наказ, чинний на момент виникнення правовідносин, а тому дії відповідача вважає протиправними.

    Представники відповідача проти заявлених позовних вимог заперечували, вважаючи дії законними та обґрунтованими, а тому просили суд в задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування свого заперечення зазначили, що водії позивача не мали право на отримання надбавки в розмірі 20% місячної тарифної ставки, оскільки автомобілі, за якими вони були закріплені, не мали відмітки в технічному паспортів про віднесення їх до категорії санітарних. Щодо заміни листа вимоги про усунення порушень з зазначенням нормативного акту, чинного на момент проведення ревізії, то дійсно відповідач послався на наказ, що не був чинним на той час, в зв’язку з чим виникла необхідність в заміні аркушу вимог. Такі дії проведені за згодою позивача і порушень чинного законодавства при цьому вони не вбачають.

Ухвалою суду від 26.01.2010 р. в якості другого відповідача було залучене Контрольно-ревізійне управління у Черкаській області.

    Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, вивчивши та оцінивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

    Контрольно-ревізійним відділом у Черкаському районі Черкаській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція», за результатами якої був складений акт від 02.10.2009 р. № 18-18/16 та вимоги щодо усунення порушень від 09.10.2009 р. № 18-49/581.

    Ревізією дотримання законодавства при встановленні посадових окладів, надбавок та доплат встановлено проведення нарахування та виплати водіям надбавки в розмірі 20% місячної тарифної ставки за санітарний транспорт, в той час як автомобілі, за якими закріплені водії, відповідно даним технічних паспортів не є санітарними. Вищенаведене, на думку відповідачів, є порушенням пункту 2.16.8 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06.04.2001 р. № 161/137, який на момент проведення ревізії був нечинним.

    За наслідками проведеної ревізії відповідачем були направлені вимоги на усунення порушень № 18-49/581 від 09.10.2009 р. відповідно до яких позивача зобов’язано вжити заходів по відшкодуванню незаконних видатків при нарахуванні та виплаті надбавок на суму 5328 грн. 63 коп. та нарахувань на заробітну плату та перерахувань до держаних цільових фондів на суму 1928 грн. 96 коп.

    При цьому відповідач послався на вимоги Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06.04.2001 р. № 161/137, який на момент проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» був нечинним.

    В послідуючому відповідач виправив цю помилку, та 09.10.2009 р. направив позивачу змінений текст вимоги про усунення порушень в частині застосування нормативного акту, пославшись на чинний Наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 5 жовтня 2005 року № 308/519.

    Таке положення вимог не відповідає чинному законодавству та обставинам справи виходячи з наступного.

    Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. № 308/159, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 р. за № 1209/11489, затверджені Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення (далі – Умови).

Відповідно до пункту 2.4.4. Умов водіям санітарних автомобілів місячні тарифні ставки підвищуються на 20 відсотків. Перелік автомобілів, віднесених до санітарних, затверджується Міністерством охорони здоров'я України.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 2 жовтня 2000 року № 232 затверджений Перелік спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров'я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних (далі – Перелік).

Відповідно до цього Переліку до спеціальних санітарних транспортних засобів відносяться: - швидка медична допомога; невідкладна медична допомога; реанімаційний; оперативний медицини катастроф; оперативно-рятувальний надзвичайних ситуацій; спеціальні перевезення (трупів, анатомічних матеріалів, інші).

До спеціалізованих санітарних транспортних засобів відносяться: медична служба; пересувні пункти забору та переливання крові; рентгенологічні; асенізаційні та дезинфекційні; пересувні медичні лабораторії; аварійно-технічні служби.

    Крім того вказаним Наказом зобов’язано керівників органів, установ і закладів охорони здоров'я, підприємств та організацій медичного (санітарного) автомобільного транспорту здійснювати реєстрацію (перереєстрацію) санітарних транспортних засобів, які включено до Переліку згідно з Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388, та Державного стандарту України "Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення" (ДСТУ 2984-95).

    Згідно додатку № 6 «Реєстр видатків, проведених на виплату надбавок водіям за санітарний транспорт» до акту ревізії фінансово-господарської діяльності Державного закладу Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» від 02.10.2009 р. № 18-18/16, контролюючим органом не була визначена марка автомобілів, їх технічні характеристики. В акті ревізії фінансово-господарської діяльності Державного закладу Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» від 02.10.2009 р. № 18-18/16, будь-які дані з цього приводу відсутні.

    Відповідно до пояснень представників відповідача підставою для віднесення  автомобілів до спеціальних чи спеціалізованих санітарних транспортних засобів була виключно наявність про це відмітки в технічному паспорті автомобілів.

    Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р.№ 1388 не передбачена реєстрація категорії автомобілів як спеціальних та спеціалізованих санітарних транспортних засобів з відповідною відміткою в технічному паспорті автомобіля.

    З огляду на викладене суд приходить до висновку про визнання нечинними та вимоги про усунення порушень № 18-49/581 від 09.10.2009 р. в частині вжиття заходів по відшкодуванню незаконних видатків при нарахуванні та виплаті надбавок на суму 5328 грн. 63 коп. та як наслідок, проведення зайвих нарахувань на заробітну плату та перерахувань до держаних цільових фондів на суму 1928 грн. 96 коп., оскільки чинним законодавством не передбачена підстава для нарахування надбавки в розмірі 20% місячної тарифної ставки водіям санітарного транспорту при наявності даних в технічному паспорті автомобіля та, відповідно, задоволення позовних вимог Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» в повному обсязі.

    На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» до Контрольно-ревізійного відділу у Черкаському районі Черкаської області та Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області, про визнання протиправними вимоги в частині визначення правопорушення при нарахуванні та виплаті надбавок – задовольнити повністю.

Визнати нечинною вимогу контрольно-ревізійного відділу в Черкаському районі Черкаської області від 09.10.2009 р. № 18-49/581 в частині вжиття заходів по відшкодуванню видатків при нарахуванні та виплаті надбавок та перерахувань до держаних цільових фондів на загальну суму 7257 грн. 59 коп.

Стягнути з державного бюджету на користь позивача 3 грн. 40 коп. сплаченого судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а у випадку відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:                                         С.М. Гарань.

Повний текст постанови виготовлений 01 лютого 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація