Справа № 22ц-510/2010 Головуючий у І інстанції Башмаков Є.А.
Категорія 34 Доповідач Приходченко А.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого – Приходченко А.П.
суддів – Лаченкової О.В., Кузнєцова В.О.
при секретарі – Білоконь Н.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 26 серпня 2009 року за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до ЗАТ КБ «ПриватБанк» про відшкодування шкоди,
встановила:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування ухвали Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 26.08.2009 р., якою відкрите провадження у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до ЗАТ КБ «ПриватБанк» про відшкодування шкоди. Апелянт посилається на порушення судом правил підсудності, встановлених ст.114 ЦПК України. Зазначає, що звернувся до суду за вирішенням спору про відшкодування матеріальної та моральної шкоди у зв’язку з позбавленням його можливості здійснювати своє право власності стосовно нерухомого майна, розташованого по АДРЕСА_1, у тому числі здійснити заходи щодо здачі його в експлуатацію та передачу в оренду. Посилаючись на те, що спір виник з приводу нерухомого майна через порушення з боку відповідача права володіння, розпорядження та користування нерухомим майном, то відповідно до ст.114 ЦПК України такі позови пред»являються за місцем знаходження майна.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої ухвали, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Позивачами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 подано позов до ЗАТ КБ «ПриватБанк» про стягнення збитків та моральної шкоди внаслідок порушення прав власності відносно нерухомості розташованої по вул. Тверській у м. Дніпропетровську, що відноситься за територіальністю до Індустріального району м. Дніпропетровська.
Даний спір не стосується встановлення, оспорювання чи визнання права власності на зазначене нерухоме майно.
За таких обставин колегія суддів вважає, що спір може бути розглянутий Жовтневим районним судом м. Дніпропетровська.
Доводи в апеляційній скарзі про те, що спір фактично виник з приводу нерухомого мана у зв’язку з позбавленням можливості здійснювати своє право власності стосовно нерухомості, не є підставою для застосування правил підсудності визначених ст.114 ЦПК України, оскільки позов не містить вимог щодо визнання права власності на нерухоме майно.
Керуючись ст.ст. 303,307,312 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 26 серпня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий
Судді