Судове рішення #7762687

                           

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ____________________________________________________________________

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                        КОПІЯ

          “ 29  ”   січня   2010 року                                           м. Хмельницький

                               Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах

                                      Апеляційного суду Хмельницької області

           в складі : головуючого – судді Шершуна В.В.

    суддів:  Переверзєвої Н.І., Кізюн О.Ю.

    при секретарі  Вінярській А.А.

                                  з участю:   ОСОБА_1 та представника    Головного управління Державного казначейства України в Хмельницькій області                          

розглянула    у    відкритому    судовому    засіданні   справу   № 22 ц- 176 за апеляційною скаргою  ОСОБА_1 на ухвалу Шепетівського міськрайонного суду від  01 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державного казначейства у Красилівському районі, Головного управління Державного казначейства України в Хмельницькій області, третя особа на стороні відповідача Державна виконавча служба Красилівського районного управління юстиції Хмельницької області про відшкодування матеріальної та моральної шкоди

Заслухавши доповідача,  пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів

                                                           в с т а н о в и л а:                                                         :  

   

    У вересні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду і просив стягнути на його користь за рахунок коштів Державного бюджету України 10000 грн. моральної шкоди, завданої незаконними діями Красилівського районного суду при прийнятті постанови від 02 лютого 2006 року. В ході вирішення спору збільшив розмір відшкодування до 16000 грн.

    Справа судами розглядалась неодноразово. Останньою ухвалою Шепетівського міськрайонного суду від 01 грудня 2009 року в задоволенні позову відмовлено.

    В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 означену ухвалу вважає незаконною, просить її скасувати, посилаючись на те, що заявлені ним вимоги тривалий час не знаходили свого вирішення і в цілому відбулось 23 судових засідання, в зв”язку з чим він піддавався приниженням, змушений був для доведення своєї правоти оббивати пороги владних структур, що спричиняло йому душевні страждання і призвело до хвороби. На думку апелянта, суддя при постановленні ухвали свідомо не звернув увагу на процесуальні порушення допущені його колегою при притягненні його до адміністративної відповідальності і допустив помилковий висновок про закриття порушеної проти нього справи про адміністративне правопорушення з нереабілітуючих підстав. Просить зважити на всі спричинені йому моральні страждання по даній справі, упередженість і необ”єктивність суддів у провадженні яких вона перебувала, невиконання вимог закону і неврахування ними вказівок, що містяться в ухвалі Верховного Суду України, і постановити нове рішення про задоволення його позову в повному об’ємі з врахуванням поданих ним доказів.

    Апеляційна скарга підлягає  відхиленню з наступних підстав.

_______________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції – Босюк В.А.                    Справа № 22ц- 176

Доповідач – Переверзєва Н.І.                                            Категорія № 30,33

    Відповідно до вимог п.2 ст.1 Закону України „ Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду” підлягає відшкодуванню шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного застосування адміністративного арешту чи виправних  робіт, незаконної конфіскації майна, незаконного накладення штрафу.

Згідно п.3 „Положення про застосування Закону України „Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду” право на відшкодування шкоди у громадянина, який був незаконно засуджений, виникає у випадку його повної реабілітації

    Судом встановлено, що постановою судді Красилівського районного суду від 02 лютого 2006 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 185-3 КУпАП і накладено стягнення у вигляді 51 грн. штрафу. Означена постанова скасована постановою голови Апеляційного суду Хмельницької області від 23 червня 2006 року , в зв”язку з порушенням вимог закону щодо належного повідомлення ОСОБА_1 про час і місце розгляду справи і відсутності відомостей про його участь у її розгляді. За таких обставин, справа підлягала направленню на новий розгляд, але в зв”язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, визначених ст.38 КУпАП , провадження у ній було закрито. Така підстава закриття провадження у справі не є реабілітуючою.

    Давши належну оцінку цим обставинам, іншим наявним у справі доказам, суд прийшов до обгрунтованого висновку, що у позивача не виникло визначеного законом права на відшкодування шкоди, а тому у задоволенні його вимог слід відмовити.

Доводи апеляційної скарги не містять підстав для скасування ухвали, яка постановлена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини.

Керуючись ст. ст.307, 312, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

                    у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1 відхилити.

    Ухвалу  Шепетівського міськрайонного суду від 01 грудня 2009 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: /підпис/

Судді: /підписи/

Копія відповідає оригіналу: суддя                                                                Н.І. Переверзєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація