Справа № 2-1643/2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2009 року Лубенським міськрайонний суд
Полтавської області
в складі: головуючого судді – Литвина М.М.
при секретарі – Гусак А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лубни цивільну справу за позовом виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Ватутіна до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, –
В С Т А Н О В И В:
Позивач виробничий сільськогосподарський кооператив ім. Ватутіна звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1. про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки.
У позові вказав, що 10 квітня 2009 року на 191 км а/д Київ-Харків відповідач керуючи мотоциклом, не справився з керування, виїхав на смугу зустрічного руху та зіткнувся з автомобілем НОМЕР_1, що належить позивачу. В результаті зіткнення вищевказаний автомобіль отримав технічні пошкодження.
Позивач стверджує, що в результаті винних дій відповідача завдано матеріальний збиток в розмірі 7491, 69 грн. Крім цього ним були витрачені кошти в розмірі 285 грн. 50 коп. на пальне для поїздки в м. Харків для закупівлі запчастин на відновлення вищевказаного автомобіля, 88 грн. 20 коп. для поїздки в м. Лубни для проведення незалежної оцінки визначення матеріального збитку, 400 грн. за проведення оцінки та 1000 грн. витрат на юридичну допомогу, які позивач і прохає стягнути з відповідача.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав в повному розмірі, прохає їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 проти позову не заперечує.
Дослідивши обставини справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 1187 ЦК України діяльність пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів є джерелом підвищеної небезпеки.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Судом встановлено, що 10 квітня 2009 року на 191 км а/д Київ-Харків сталася дорожньо-транспортна пригода за участю мотоцикла НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 та автомобіля НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_3, що підтверджується копією протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди. В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження (а.с. 31-33). Відповідно до наданої суду копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу власником автомобіля НОМЕР_1 є позивач - виробничий сільськогосподарський кооператив ім. Ватутіна (а.с.16).
Судом також встановлено, що вказана ДТП сталася з вини відповідача – ОСОБА_1 в результаті порушення ним п.п. 10.1 ПДР України, що підтверджується постановою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 29 травня2009 року по справі № 3- 820 (а.с. 34).
Згідно звіту №0504 про незалежну оцінку майна (визначення розміру матеріального збитку) вартість відновлювального ремонту автомобіля НОМЕР_1, який належить позивачу, складає 7491 грн. 69 коп. (а.с. 12-21).
Згідно акту прийому-передачі робіт по незалежній оцінці та квитанції, позивачем за проведення незалежної оцінки було сплачено 400 грн. Також позивачем були витрачені кошти в розмірі 285 грн. 50 коп. на пальне для поїздки в м. Харків для закупівлі запчастин на відновлення вищевказаного автомобіля, 88 грн. 20 коп. для поїздки в м. Лубни для проведення незалежної оцінки (а.с.22-23).
Враховуючи вищевикладене, те, що вказана ДТП сталася з вини відповідача і він є відповідальним за завдані збитки, а також відсутність спору, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Позивачем, понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 82 грн. 66 коп. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в суді в розмірі 120 грн. та витрати на юридичну допомогу в сумі 1000 грн. Суд вважає, що ці витрати також підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 1166, 1187 ЦК України, ст. 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Ватутіна задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Ватутіна 8265 грн. 39 коп. матеріальних збитків, 1000 грн. в рахунок відшкодування витрат за отримання юридичної допомоги та 202 грн. 66 коп. судових витрат.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 діб з дня проголошення.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_4