Судове рішення #7759923

                                                                                                               Справа № 2-58/2010                                    

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

                                                                               

10 лютого 2010 року             Сніжнянський міський суд Донецької області

 в складі :

головуючого  судді                         Кучма В.В.

при секретарі  -                                Сіденко І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сніжне справу за позовом прокурора м. Сніжне в інтересах держави в особі Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України» в особі Філії-Сніжнянське відділення 5372 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звернення стягнення на заставлене майно, -

В С Т А Н О В И В:

14.10.2009 року прокурор м. Сніжне в інтересах держави в особі ВАТ «Державний Ощадний банк України» в особі Філії-Сніжнянське відділення 5372 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звернення стягнення. Свої позовні вимоги мотивує наступним: 14.04.2008 року між Сніжнянським відділенням №5372 та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір №2008365. Згідно з умовами кредитного договору, відповідачу ОСОБА_1 був наданий кредит у сумі 153000,00 грн., на придбання рухомого майна. Вказаний кредит виданий терміном на три роки під 23,3 відсотків річних, з обов»язковою умовою сплати відсотків щомісячно та погашення основного кредиту рівними частинами починаючи з 1 травня 2008 року, та остаточним погашенням кредиту 13 квітня 2011 року, в забезпечення виконання забов»язання за договором не відновлюваної кредитної лінії укладено договір застави майна від 14.04.2008 р., згідно якого в забезпечення кредиту було надано ваги для статичного зважування, електромеханічні автомобільні НР60000ЕZ/3/18А. Договір застави посвідчений приватним нотаріусом м. Сніжне ОСОБА_3 14.04.2008 р. Згідно кредитного договору №2008365 відповідач забов»язаний щомісячно провадити погашення відсотків та основного боргу по кредиту, але з листопада 2008 року по вересень 2009 року платежі надходять не своєчасно та не у повному обсязі, тому загальна сума заборгованості за користування кредитом на 29.09.2009 р. складає 132462,12 грн.,   тому позивач  просить в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором у розмірі 132462,12 грн., звернути стягнення на предмет застави: ваги для статичного зважування, електромеханічні автомобільні НР60000ЕZ/3/18А.   11.12.2009 року позивач надав уточнення до позовної заяви, згідно яких вбачається, що в забезпечення вищевказаного кредиту також виступає договір поруки №2008365 від 14.04.2008 року ОСОБА_2 Згідно п.1.1. договору поруки Поручитель забов»язується відповідати солідарно у повному обсязі за своєчасне та повне виконання забов»язань за договором не відновлюваної кредитної лінії. Станом на 11.12.2009 р. сума боргу за кредитним договором складає – 140453,48 грн., тому позивач просить стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 солідарно на користь ВАТ «Державний ощадний банк» в особі філії-Сніжнянське відділення 5372 борг по кредиту у сумі 140453,48 грн., шляхом звернення стягнення на заставлене майно.

Ухвалою суду від 10.02.2010 року провадження у справі в частині вимог, заявлених до ОСОБА_2 закрито.

Помічник прокурора м. Сніжне ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник ВАТ «Державний ощадний банк України» ОСОБА_5 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги прокурора м. Сніжне, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив стягнути з ОСОБА_1 шляхом звернення стягнення на заставлене майно заборгованість за кредитним договором у сумі 140453,48 грн.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з”явився з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши помічника прокурора м. Сніжне ОСОБА_4, представника ВАТ «Державний ощадний банк України» ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи і надані в ній докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Договором №2008365 від 14.04.2008 року, укладеним між Сніжнянським відділенням №5372 та відповідачем ОСОБА_1, підтверджується що згідно з умов цього договору ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 153000,00 грн. зі сплатою 23,3 відсотків терміном на три роки. Але витягом з особового рахунку підтверджується, що відповідач свої забов”язання виконував частково, тому станом на 11.12.2009 року заборгованість відповідача складає – 140453,48 грн., а саме: пеня – 1512,28 грн.; відсотки – 12538,46 грн.; основний борг – 126402,74 грн.

В забезпечення виконання забов”язань за кредитним договором Сніжнянське відділення №5372 та ОСОБА_1 14.04.2008 р. уклали договір застави посвідчений приватним нотаріусом м. Сніжне ОСОБА_3, згідно якого відповідач ОСОБА_1 надав в заставу ваги для статичного зважування, електромеханічні автомобільні НР60000ЕZ/3/18А.

Згідно ст.19 Закону України „Про заставу” за рахунок заставленого майна заставодержатель має право задовольнити свої вимоги в повному обсязі, що визначається на момент фактичного задоволення, включаючи проценти, відшкодування збитків, завданих прострочкою виконання (а у випадках, передбачених законом чи договором, - неустойку), необхідні витрати на утримання заставленого майна, а також витрати на здійснення забезпеченої заставою вимоги, якщо інше не передбачено договором застави.  

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача, таким чином з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.

Таким чином суд вважає необхідним позов прокурора м. Сніжне в інтересах держави в особі  Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України» в особі Філії-Сніжнянське відділення 5372 до ОСОБА_1 про звернення стягнення задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст.526, 554, 610, 1048, 1049,1054 ЦК України, ст.ст. 33,39 Закону ?ро іпотеку” , ст.ст. 11,60,88,213-215, 294  ЦПК України,  суд -

В И Р І Ш И В:

Позов прокурора м. Сніжне в інтересах держави в особі Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України» в особі Філії-Сніжнянське відділення 5372 до ОСОБА_1 про звернення стягнення задовольнити.

Звернути стягнення на підставі договору застави від 14.04.08 р. за №2008365на предмет застави ваги для статичного зважування, електромеханічні, автомобільні НР60000ЕZ/3/18А, заводський номер 48220308, 2008 року випуску, що належить на праві власності ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 12.02.08 року.

Стягнути від реалізації заставленого майнового майна суму перерахувати на розрахунком рахунок №373901005  у Сніжнянському відділенні 5372 Ощадбанку, МФО 394329.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.

             Рішення може бути оскаржено учасниками процесу шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з моменту його проголошення та подання апеляційної скарги на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд.

Головуючий :

  • Номер: 22-ц/791/2471/16
  • Опис: Вітюкова А.Є. до Херсонської міської ради ,третя особа:ООО ПЖТ "Декорум"про визнання права користування квартирою та за позовом Лещенко В.В. до Херсонської міської ради про визнання права користування квартирою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-58/2010
  • Суд: Апеляційний суд Херсонської області
  • Суддя: Кучма Віталій Володимирович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.11.2016
  • Дата етапу: 24.11.2016
  • Номер: 6/515/558/17
  • Опис: Про встановлення способу у порядку виконання рішення суду шляхом зобов'язання Будник І.С. виконати зовнішній водостік в сторону своєї будівлі.
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-58/2010
  • Суд: Татарбунарський районний суд Одеської області
  • Суддя: Кучма Віталій Володимирович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.02.2017
  • Дата етапу: 15.03.2017
  • Номер: 22-ц/785/4723/17
  • Опис: скарга Будник І.С. на рішення заступника начальника Татарбунарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Барбінягри В.В. . з приводу винесення постанови про накладення штрафу
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-58/2010
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Кучма Віталій Володимирович
  • Результати справи: в позові відмовлено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.04.2017
  • Дата етапу: 01.06.2017
  • Номер: 22-ц/785/6165/17
  • Опис: Скарга Будник І.С. на рішення державного виконавця Татарбунарського районного ВДВС ГТУЮ в Одеській області Абрамович Л.О. з приводу винесення постанови про накладення штрафу.                      
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-58/2010
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Кучма Віталій Володимирович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.06.2017
  • Дата етапу: 12.10.2017
  • Номер: 22-ц/785/2059/18
  • Опис: Будник І.С. - на рішення заступника начальника Татарбунарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Барбінягри В.В. щодо винесення постанови про накладення штрафу
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-58/2010
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Кучма Віталій Володимирович
  • Результати справи: в позові відмовлено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.09.2017
  • Дата етапу: 17.05.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація