Судове рішення #7743947

 

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ     СУД      ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ     ОБЛАСТІ

Справа № 22ц -100                                                                                          Головуючий у 1-й інстанції – Похваліта С.М.

Категорія –46                                                                                                    Доповідач  -  Кіктенко Л.М.  

                                                                   У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                 

8 лютого 2010 року колегія  суддів судової палати у цивільних справах апеляційного  суду Дніпропетровської області   в складі:

головуючого  –   Бараннік О.П..

суддів -    Кіктенко Л.М. , Пищиди М.М.

при секретарі   -  Лещинській О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську

апеляційну   скаргу  ОСОБА_1 на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 7 жовтня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про відібрання дітей та визначення місця проживання  неповнолітніх дітей , -

                                                                   

                                                                  В с т а н о в и л а :

    У січні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відібрання дітей : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2  , посилаючись на те , що з 23 березня 2001 року  по 29.09.2008 року перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , від якого мають двох неповнолітніх дітей, відповідачка постійно ухиляється від виконання своїх батьківських обов*язків щодо дітей, залишала дітей самих вдома, нерегулярно годує  , не слідкує за станом їх здоров*я . Всі необхідні витрати  у школі та дитячому садку у дітей сплачує він. Коли діти хворіли, то на лікарняному листі через їх хворобу знаходився він , незважаючи на те , що відповідачка ніде не працювала. Позивач прохав відібрати дітей від відповідачки та визначити їх проживання з ним за адресою: АДРЕСА_1.

    Рішенням Павлоградського міськрайонного суду  Дніпропетровської області від 7 жовтня 2009 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відібрання дітей та визначення місця проживання неповнолітніх дітей відмовлено.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення суду і направлення справи на новий розгляд , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права .

    Вивчивши матеріали справи , перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених вимог, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає  з наступних підстав.

             Встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки про відібрання дітей та визначення їх місця проживання з ним за адресою: АДРЕСА_1(а.с.3-5,36-38).

    Матеріалами справи підтверджується , що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі з 23.03.2001 року по 29.09.2008 року(а.с.6 зворот).

    Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.10).

    Згідно вимог ч.1 ст. 170 Сімейного Кодексу України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках,передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу : якщо вони ухиляються від виконання своїх обов*язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва , а також в інших випадках, якщо залишення  дитини у них є небезпечним для її життя , здоров*я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі , дідові, іншим родичам-за їх бажанням  або органові опіки та піклування.

    Частиною 1 ст.161 Сімейного Кодексу України  передбачено , що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина , спір між ними може вирішуватися  органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги  ставлення батьків до виконання своїх  батьківських обов*язків, особиста прихильність дитини  до кожного з них, вік дитини , стан її здоров*я  та інші обставини , що мають істотне значення.

    Відповідно до вимог ч.2 ст.161 Сімейного Кодексу України органи опіки та піклування або суд не можуть передати  дитину для проживання  з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями  або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити  розвиткові дитини.

             Відмовляючи позивачу у задоволенні позовних вимог , суд обгрунтовано виходив з того , що відповідачка позитивно характеризується, займається вихованням дітей і позивач не надав суду достовіних доказів , передбачених у пунктах 2-5 частини першої статті 164 Сімейного Кодексу відносно того , що вона ухиляється від виконання своїх обов*язків по вихованню дітей, жорстоко поводиться з ними , є хронічним алкоголіком чи наркоманом, вдається до будь-яких видів  експлуатації дитини, примушує дітей до жебракування , бродяжництва , не навів даних про те  , що залишення дітей у неї є небезпечним для  для їх життя, здоров*я і морального виховання.

     Згідно наданого суду апеляційної інстанції акту обстеження житлово-побутових умов проживання ОСОБА_2 за місцем її проживання у АДРЕСА_1, зі слів сусудів вона характеризується позитивно, негативних відомостей про сім*ю не виявлено , комісія вважає , що за місцем проживання матір*ю ОСОБА_2 створені всі необхідні умови для проживання, виховання та розвитку її малолітніх дітей.

               У судовому засіданні апеляційної інстанції представник відділу у справах неповнолітніх висловив думку про необхідність залишення проживання та виховання неповнолітніх дітей сторін з матір*ю – ОСОБА_2 , повідомив , що неповнолітній син під час складення акту бажав проживати з мамою.

                За таких обставин колегія суддів вважає , що рішення суду першої інстанції відповідає вимогам норм матеріального , процесуального права , встановленим обставинам і матеріалам справи.

        Доводи скарги відносно порушення судом норм процесуального права  є безпідставними, оскільки закон не передбачає обов*язковою участь прокурора по справах даної категорії.

        Інші доводи скарги протирічать матеріалам справи , встановленим обставинам та нормам законодавства , яке регулює спірні правовідносини , тому не можуть бути підставою для її задоволення та скасування рішення суду.  

    Керуючись ст.,ст.209,303,307,ст.308, ст. 314 ЦПК України , колегія суддів ,-

                                                      У Х В А Л И Л А :

  Апеляційну скаргу  ОСОБА_1  відхилити .

    Рішення  Павлоградського міськрайонного суду  Дніпропетровської області від 7  жовтня 2009 року   залишити без змін .

     Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили .        

              Головуючий :

               

              Судді :

         

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація