Справа № 2-1863/2010
Л У Ц Ь К И Й М І С Ь К Р А Й О Н Н И Й С У Д В О Л И Н С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
2 лютого 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі: головуючого – судді Бовчалюк З.А.
при секретарі Захаровій Н.А.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Свій позов мотивує тим, що ОСОБА_3, з яким вона перебуває у зареєстрованому шлюбі, не надає матеріальної допомоги на утримання їх неповнолітніх дітей : сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти знаходяться на її повному утриманні.
Просила стягувати з відповідача в її користь аліменти на неповнолітніх дітей щомісячно в розмірі 1/3 частини від його заробітку.
В попередньому судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали з підстав, наведених у позовній заяві, просили його задовольнити. Позивач суду пояснила, що не може сама утримувати дітей, а відповідач може надавати таку допомогу, оскільки працює і не має на утриманні інших дітей.
Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю та не заперечує проти стягнення з нього аліментів в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
З пояснень сторін, копії свідоцтва про одруження ( а.с. 4 ), копій свідоцтв про народження ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ( а.с. 5-6 ) вбачається, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 26.11.2004 року, від якого народилось двоє дітей – син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 фактично перебувають на утриманні матері – ОСОБА_8, відповідач свого обов’язку утримувати неповнолітніх дітей не виконує.
Як вбачається з довідки ВТ ТзОВ «Ресторан Тетатральний», позивач ОСОБА_1 працює кондитером і її заробітна плата за період з травня 2009 року по жовтень 2009 року склала 9225,23 гривень ( а.с.9).
Відповідач ОСОБА_3 працює сторожем у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти та його заробітна плата за період з січня 2009 року по жовтень 2009 року склала 13984, 48 гривень ( а.с.10).
Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що слід стягувати з відповідача в користь позивача аліменти на неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини заробітку ( доходу ) відповідача, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до досягнення ОСОБА_6 повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище неповнолітньої дитини; стан здоров’я та матеріальне становище стягувача та платника аліментів, який має постійне місце роботи та стабільний заробіток, а також те, що у відповідача інших неповнолітніх дітей, непрацездатної дружини, батьків на утриманні немає.
Судом встановлено, що визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому суд вважає за можливе ухвалити рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць слід допустити до обов’язкового негайного виконання.
З відповідача слід стягнути в доход держави 51 гривню судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 10,11, 58, 60, 213,214,215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, на підставі ст.ст.180, 181,182, 183 СК України, суд
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, в користь ОСОБА_8 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку ( доходу ), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 8 грудня 2009 року і до досягнення ОСОБА_6 повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави в розмірі 51 (п‘ятдесят одна ) гривня.
Стягнути з ОСОБА_3 120 (сто двадцять) гривень витрат з інформаційно – технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних справ.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць допустити до обов’язкового негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Луцького міськрайонного суду ОСОБА_9