Справа № 22-1835 Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 44 Шахінського П.І.
Доповідач Мартьянова Л.І.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 13 липня 2006 року.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Нагорняка В.А.
Суддів: Мартьянової Л.І. Пащенко Л.В.
При секретарі Пшеничній Л.В. розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1. На ухвалу Жмеринського міськрайонного суду від 23.05.2006 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору довічного утримання частково недійсним,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору довічного утримання частково недійсним.
Ухвалою Жмеринського міськрайонного суду від 23.05.2006 року провадження по даній справі - закрито з тих підстав, що є рішення суду, яке набрало законної сили в зв'язку з відмовою від позову, постановлене по спору між тими ж сторонами про той самий предмет і з тих самих підстав.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати зазначену ухвалу, оскільки вона суперечить нормам процесуального права та направити справу для розгляду по суті.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
Закриваючи провадження у справі суд виходив з того, що 4.11.2003 р. позивач відмовився від аналогічного позову, про що є ухвала суду, яка до цього часу не скасована.
Разом з тим, суд помилково дійшов такого висновку і не прийняв до уваги, що на даний час позивач звернувся до суду із позовом про визнання недійсним на 1/2 частину договору довічного утримання та визнання за ним права власності на 1/2 частину будинку, тобто суттєво змінив позовні вимоги і тому вони підлягають до розгляду по суті.
За таких обставин ухвала суду підлягає до скасування, з направленням справи для розгляду в той же суд.
Керуючись ст. 312 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволити.
Ухвалу Жмеринського міськрайонного суду від 23.05.2006 року скасувати, а справу направити в той же суд для розгляду по суті заявлених вимог.
Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.