Судове рішення #773548
Справа № 2-659/2007р

Справа 2-659/2007р.  РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ (заочне)

15 лютого 2007 року                                      Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -           Костюкевича O.K.

при секретарі -                      Олексюк Т.В.,

з участю позивача - ОСОБА_1,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди в результаті дорожньо-транспортної пригоди, -

встановив:

29.09.2006 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що 22.04.2006 року відповідач ОСОБА_2 керуючи власним автомобілем Форд Ескорт, створив дорожньо-транспортну пригоду в результаті якої їй були завдані тілесні ушкодження, а її автомобілю механічні пошкодження. По даному факту ДТП працівниками ДАІ був складений адміністративний протокол, в якому визначено, що відповідачем порушено п. 10.1 Правил дорожнього руху.

Просить суд стягнути з відповідача в її користь 16087,69 грн. майнової шкоди, 15000 грн. моральної шкоди, 161 грн. державного мита, 30 грн. витрат на інформаційно-техніне забезпечення розгляду справи.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві. Просила суд позов задовольнити.

Відповідач - ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. На думку суду в справі є достатньо доказів для її розгляду у відсутності відповідача. Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 15 лютого 2007 року.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

З постанови Радомишльського районного суду від 03 липня 2006 року (а.с.5) вбачається, що провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності по ст. 124 КУпАП закрито.

Відповідно до акту судово-медичного дослідження (обстеження) від 15.08.2006 року за № НОМЕР_1 (а.с.7) суд встановив, що позивач ОСОБА_1 в результаті ДТП зазнала легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я. Згідно листка непрацездатності серії ААЙ № НОМЕР_2 (а.с.15), позивач перебувала на стаціонарному лікуванні в Луцькій клінічній лікарні з 23.04.2006 року по 04.05.2006 року.

 

 За цей час останньою було витрачено кошти на придбання медикаментів в сумі 205,52 грн., що підтверджується фіскальними чеками (а.с.14).

Відповідно до ч. 1 ст. 1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

З дослідженого в судовому засіданні висновку ВАТ „Волинь-АВТО" від 08.08.2006 року (а.с.25-34) судом встановлено, що вартість матеріального збитку заподіяного автомобілю позивача становить 11991,95 грн.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем понесені витрати в сумі 900 грн. по транспортуванню автомобіля, відповідно до квитанції до прибуткового касового ордеру від 22.04.2006 року за НОМЕР_3 (а.с.24) та 402 грн. за експертну оцінку автомобіля згідно акту виконавчих робіт від 30.06.2006 року заНОМЕР_4 (а.с.39).

ч.І ст. 23 ЦК України зазначає, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 23 ЦК України моральна шкода полягає у душевних страждання, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів.

На підставі ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Згідно п.З Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 4 "Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

З пояснень позивача та досліджених доказів вбачається, що протиправними діями відповідача останній була нанесена моральна шкода, яка полягає в наступному: спричинення душевних страждань у зв'язку з фізичною біллю, душевний стрес в момент ДТП, порушення повсякденних планів, моральні страждання пов'язані із пошкодженням майна.

Таким чином проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити частково.

На підставі ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, керуючись ст. ст. 15, 23, 1166, 1167, 1168, 1192 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", суд,-

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2в користь ОСОБА_1матеріальну шкоду в розмірі 13097грн. (тринадцять тисяч дев'яносто сім гривень) 47 коп. (сорок сім копійок).

Стягнути з ОСОБА_2в користь ОСОБА_1моральну шкоду в розмірі 7000 грн. (сім тисяч гривень).

Стягнути з ОСОБА_2в користь ОСОБА_1563 грн. (п'ятсот шістдесят три гривні) судових витрат.

 

 Стягнути з ОСОБА_2в доход держави 08 грн. (вісім гривень) 50 коп. (п'ятдесят копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача - ОСОБА_2, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація