справа №2-817/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі: головуючого - судді Кухтея Р.В.
при секретарі - Яблончук Л.Б.
з участю позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Дячука P.O.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за
позовом ОСОБА_1до Луцької міської ради про визнання права власності
на спадкове нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача Луцької міської ради про визнання за нею права власності на спадкове майно - АДРЕСА_1
Покликається на те, що вказана квартира належить на праві спільної сумісної їй та чоловіку ОСОБА_2 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Коли вона звернулася в нотаріальну контору, то їй відмовили в оформленні спадщини, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на квартиру. У зв'язку з цим, просить суд визнати за нею право власності на 1/2 частину вказаної квартири, як майно подружжя набуте під час шлюбу та 1/2 частину квартири, як спадкове майно, після смерті чоловіка.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві, суду пояснила, що квартира є спільною сумісною власністю, оскільки і після смерті чоловіка належить їй на праві власності як пережившому подружжю.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та дослідивши представлені по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини(навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку(доходу).
Важається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об»єктом права спільної сумісної власності.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, установленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч.1 ст.1299 ЦК України якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець є нерухоме майно, спадкоємець зобов*язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належала АДРЕСА_1(а.с.5-7).
Згідно свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1 серії І-ЕГ №НОМЕР_1 ОСОБА_2 помер 16 березня 2006 року(а.с.8).
Згідно свідоцтва про одруження від ІНФОРМАЦІЯ_2 серії VIII №НОМЕР_2 ОСОБА_2 уклав шлюб з ОСОБА_3, після укладення шлюбу останній присвоєно прізвище ОСОБА_1 (а.с.9).
Згідно відповіді першої Луцької державної нотаріальної контори від 04 січня 2007 року, спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась (а.с.28-29).
Позивач постійно проживала у вказаній квартирі на час відкриття спадщини та вважається такою, що прийняла її.
Отже, враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що за позивачкою слід визнати право власності на 1/2 частину АДРЕСА_1, як на майно набуте під час шлюбу подружжя та 1/2 частину АДРЕСА_1, як спадкоємцю першої черги за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Керуючись ст. 3, 10, 57, 60, 208, 209, 215, 218 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 1220,1261,1268 ЦК України, ст..60 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності, а саме на 1/2 частину АДРЕСА_1, як на майно, що набуте під час шлюбу.
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно, а саме: 1/2 частину АДРЕСА_1, після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів після проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.