справа № 2-2-879/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого- судді Кухтея Р.В.
при секретарі- Яблончук Л.Б.
з участю позивача- ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за
позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про
розірвання шлюбу ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Свій позов мотивує тим, що з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі з 07 березня 2001 року. Шлюб зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану, про що видано свідоцтво про одруження НОМЕР_1(актовий записНОМЕР_2). Від даного шлюбу народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Позивач покликається на те, що сімейні відносини з відповідачем не склалися, через різні характери та погляди на життя. Фактично сімейних стосунків не підтримують з 2003 року, проживають окремо, просить суд розірвати шлюб.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала з підстав зазначених в позовній заяві, просила шлюб розірвати.
Відповідач в судове засідання не з*явився, попередньо подав суду заяву, в якій просив справу слухати у його відсутності, позов визнав, згідний на розірвання шлюбу.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши представлені по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що сім'я розпалась у зв'язку з повною відсутністю взаєморозуміння та поваги між сторонами.
Основною причиною розірвання шлюбу є втрата взаємоповаги та розуміння між сторонами, різні погляди на сімейне життя. Шлюб існує формально, оскільки фактично подружні відносини припинено, сторони подружніх стосунків не підтримують.
При таких обставинах надії на збереження сім'ї немає. Сторони не бажають підтримувати шлюбних стосунків, а тому суд приходить до висновку, що шлюб слід розірвати.
При визначенні коштів, що підлягають стягненню з кожної із сторін при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу, суд виходить з матеріального становища кожного з подружжя.
Таким чином суд вважає, що витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу, слід покласти на відповідача, позивача звільнити від сплати витрат пов'язаних з реєстрацією розірвання шлюбу.
Керуючись ст.ст.3, 10, 57, 60,88, 208, 209, 215, 218 ЦПК України, на підставі ст.ст. 104,105,110,112 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2таОСОБА_1, який зареєстрований відділом реєстрації актів
цивільного стану Луцького міського управління юстиції, про що видано свідоцтво про одруження НОМЕР_1від 07 березня 2001 року (актовий запис ОСОБА_2) - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_217 (сімнадцять) грн. державного мита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу. ОСОБА_1звільнити від сплати державного мита.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.