Судове рішення #773407
справа №2-837/2007

справа №2-837/2007

РІШЕННЯ                 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 року                       Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі:                    головуючого-                                     судді Кухтея Р.В.

при секретарі -                                    Яблончук Л.Б.

з участю позивача -                           ОСОБА_1

представника відповідача -               Дерев*янчука І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Луцької міської ради про визначення розміру часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове нерухоме майно , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про визначення розміру часток у спільній сумісній власності - АДРЕСА_1 та визнання права власності на спадкове нерухоме майно. Свої позовні вимоги мотивує тим, що вказана квартира належить на праві спільної сумісної власності їй, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3померла і після її смерті відкрилась спадщина на 1/5 частину АДРЕСА_1Спадкоємцем за законом 1/5 частини квартири є позивач, оскільки є дочкою ОСОБА_1 та фактично прийняла спадщину на час її відкриття, оскільки постійно проживає в даній квартирі. При зверненні в нотаріальну контору, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини, оскільки частки в праві спільної сумісної власності не визначені. Просить суд визначити, що кожному із співвласників належить по 1/5 частини квартири та визнати за нею право власності на спадкове майно - 1/5 частину АДРЕСА_1

В судовому завданні позивач позов підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві, просила позов задовольнити.

Представник відповідача Луцької міської ради в судовому засіданні позов визнав.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши представлені по снраві докази, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Згідно ст.355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Як вбачається з п.224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року №283/8882, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

Відповідно до ст.357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст1 270 ЦК України не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов*язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

В судовому засіданні встановлено, що АДРЕСА_1належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1. ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , що стверджується свідоцтвом про право власності на житло від 18 червня 1998 року (а.с.7).

Згідно свідоцтва про смерть від 7 липня 2005 року серії І-ЕГ № НОМЕР_1 ОСОБА_3померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).

Відповідно до свідоцтва про народження від 04 квітня 1951 року серії ЯЛІ № НОМЕР_2

 

 ОСОБА_3 є матір*ю ОСОБА_1(а.с17).

Згідно довідки РАЦС від 06 листопада 2006 року встановлено, що ОСОБА_6 уклав шлюб з ОСОБА_1, після укладення шлюбу останній присвоєно прізвище ОСОБА_1 (а.с.23).

З відповіді першої Луцької державної нотаріальної контори, що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась(а.с.ЗЗ).

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що виходячи з наступного розміру ідеальних часток співвласників, частка кожного у спільній сумісній власності - АДРЕСА_1 становить 1/5 частини, а тому за ОСОБА_1слід визнати право власності на спадкове майно - 1/5 частину АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 3, 10, 57, 60, 208, 209, 215, 218 ЦПК України, на підставі ст. ст.355, 357,1261,1268, 1269,1270 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:                             

Встановити правовий режим спільної сумісної власності АДРЕСА_1, виходячи з наступного розміру ідеальних часток співвласників:

·  1/5 частини АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1;

·  1/5 частини АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2;

·  1/5 частини АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3;

·  1/5 частини АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4;

·  1/5 частини АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5;

Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно -1/5 частину АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів після проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація