Справа №2о-208/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 жовтня 2008 року Калінінський районний суд м.Горлівки Донецької області у складі головуючого судді Дундар І.О. при секретарі Бушніной В.М. за участю заявниці ОСОБА_1 представника заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Горлівка цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Горлівка про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
27 серпня 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, в якій вказала, що в трудовій книжці помилково написали її ім"я як „Елла", в той час як в дійсності її ім"я „Елеонора". Ця помилка позбавляє її можливості оформити пенсію. Просила встановити той факт, що їй належит дана трудова книжка.
В судовому засіданні ОСОБА_1 Е, ОСОБА_3 заявлені вимоги на підставах, викладених у заяві, просила задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Управління Пенсійного Фонду Калінінського району м..Горлівки в судовому засіданні не заперечувала проти встановлення спірного факту.
Судом були допитани свідки.
Так, свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що працювала разом з ОСОБА_1 з 1980 по 2000 року. При цьому всім було відомо, що ім"я її ОСОБА_1.
Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що працювала з заявником з 2002 року і знала її як ОСОБА_1.
При цьому пояснення свідків в частині періоду роботи підтверджуються їх трудовими книжками (арк.спр.20-21, 28-30)
При розгляді справи судом були встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Відповідно до трудової книжки (арк.спр.5-9) вона була видана заявнику 3 травня 1971 року, під час її роботи в дитячих яслях №2 Горлівського коксохімічного заводу. При цьому було вказано її прізвище „Трофімова", що в подальшому виправлено на „Лічаченко" на підставі укладення шлюбу (арк.спр.32); ім"я заявника було вказано як „Елла", в той час як з паспорту (арк.спр.4), свідоцтва про народження (арк.спр.10), диплома (арк.спр.12, 13) виходить, що ім"я заявниці - ОСОБА_1.
Виходячи з положень Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійнек страхування" та Постанови правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для оформлення пенсії передбачено надання особою власної трудової книжки.
На підставі п.2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці України, Мінюсту України, Мінсоцзахисту України від 29 липня 1993 року, №58, зміна записів у трудових книжках про
прізвище, ім"я, по-батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів; п.2.8 - якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідовано, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковано підприємство, а при її відсутності - архівом.
Як виходить з довідок (арк.спр.14, 15) заявник не має можливості внести запис в трудову книжку за допомогою архіву, так як відомості не зберіглися.
Таким чином, враховуючи досліджені документи та пояснення свідків, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні був встановлений факт належності заявниці трудової книжки, виданої 3 травня 1971 року і заявлені вимоги підлягають повному задоволенню.
На підставі Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійнек страхування", керуючись ст..ст.6, 11, 209, 212, 213, 215, ч.2 ст.256, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заявлені вимоги ОСОБА_1, заінтересована особа Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Горлівка про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1 трудової книжки, виданої З травня 1971 року в дитячих яслях №2 Горлівського коксохімічного заводу на ім"я ОСОБА_6.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м.Горлівки протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.