Справа № 2-а-3178/2009 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2010 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі:
Головуючого Ромазана В.В.,
при секретарі Василечко І.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду із адміністративним позовом до Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ВО №086826 від 07 червня 2009 року.
Заявлені вимоги позивач мотивує тим, що 07 червня 2009 року близько 20 год. 40 хв. керуючи автомобілем марки «Форд», д.н.з. НОМЕР_1, рухаючись автомобілем по вул. Микулинецькій в м. Тернополі, на ділянці дороги, яка має дві смуги руху в одному напрямку, він рухався по крайній праві. Крім цього, на дорозі не було наведено жодної дорожньої розмітки, проїжджа частина була мокрою, оскільки падав дощ, було пасмурно, а тому він рухався найближче до правого краю дороги і не міг рухатися лівою смугою руху. Однак, інспектор ДАІ безпричинно зупинив його, та, не зважаючи на його спростування правопорушення, склав відносно нього протокол та виніс відповідно постанову про адміністративне правопорушення.
Просить постанову по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122 КУпАП скасувати у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
Представник відповідача УДАІ УМВС України в Тернопільській області в судове засідання не з»явився з невідомої суду на те причини, хоча про день та час слухання справи був повідомлений вчасно та належним чином, що підтверджується документально.
Дослідивши та оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив
Як вбачається із постанови серії ВО №086826 по справі про адміністративне правопорушення від 07 червня 2009 р., ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, а саме за те, що: 07.06.2009 р. близько 20 год. 40 хв. рухаючись автомобілем марки «Форд», д.н.з. НОМЕР_1 по вул. Микулинецькій в м. Тернополі на ділянці дороги, як має дві смуги для руху в одному напрямку рухався по крайній лівій при вільній правій смузі руху , чим порушив вимоги п. 11.5 Правил дорожнього руху України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 500 грн.
Відповідно до п. 11.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухому населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).
Як встановлено в судовому засіданні з пояснень позивача, він рухався виключно правою смугою руху, слідуючи Правилам дорожнього руху, а також з метою уникнення аварійної ситуації у зв»язку із складними погодними умовами на той час.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інші.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 Статті 254 КУпАП передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 копії складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення вручено не було.
Крім того, згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, не подав суду доказыв, що підтверджують вину позивача.
Згідно п.2 ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови приймає рішення, яким скасовує постанову …
Аналізуючи вищенаведені факти, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення та відповідно постанова у справі про адміністративне правопорушення складені з порушенням вимог чинного законодавства, а тому постанову інспектора ДПС УДАІ УМВС України в м. Тернополі від 07 червня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122 КУпАП відносно ОСОБА_1 слід визнати протиправною та скасувати, задовольнивши позовні вимоги.
Керуючись ст.ст.11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України, ст.122, 256, 293, 294 КУпАП, п. 11.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року, суд ,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову інспектора ДПС УДАІ УМВС України в м. Тернополі від 07 червня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 500 грн., визнати протиправною та скасувати.
Постанова суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий В.В.Ромазан
Копія вірна:
Суддя: