Справа 2-11006/08
РІШЕННЯ
Іменем України
18 грудня 2008 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Малинникова О.Ф.
при секретарі - Мягкій Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,
встановив:
У жовтні 2008 року надійшла до суду позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини.
Позивачка зазначила, що з 1988 року перебувала у шлюбі з ОСОБА_2, від якого народився син ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_2. 11 лютого 1993 року шлюб між ними розірвано.
Після розірвання шлюбу з відповідачем на її утриманні залишилося двоє дітей, менший син ОСОБА_4, 1995 року народження, який народився в іншому шлюбі, батько якого в березні 2008 року трагічно загинув та старший повнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Посилаючись на те, що Відповідач не надає допомоги на утримання повнолітньої дитини, не займається вихованням сина, який навчається в Державній академії статистики, обліку та аудиту на другому курсі денної форми навчання на контрактній основі, стипендії не отримує, просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання повнолітньої дитини, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів до досягнення дитиною двадцяти трьох років, з усіх видів його заробітку.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.
Третя особа ОСОБА_2 надав до суду заяву, в якій просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, з підстав, викладених в позовній заяві та провести розгляд справи без його участі.
Відповідач на виклики суду за адресою, вказаною в позовній заяві та за судовою повісткою, яка була направлена по місцю його роботи жодного разу в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений про час і місце судового засідання, будь-яких заяв щодо участі у розгляді справи не надіслав. Згідно відомостей адресного бюро міста Києва, які надані на запит суду Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1. За цією ж адресою та повторно за адресою, яка вказана в позовній заяві йому була направлена судова повістка з додатками до позовної заяви.
По справі зібрано достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, зв'язку з чим згідно із ч.4 ст.169 ЦПК України суд розглядає справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі матеріалів.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Встановлено, що 11 лютого 1993 року розірвано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_5, згідно свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1, від якого народився син ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після розірвання шлюбу з відповідачем на її утриманні залишилося двоє дітей, менший син ОСОБА_4, 1995 року народження, який народився в іншому шлюбі, батько якого в березні 2008 року трагічно загинув та старший повнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Посилаючись на те, що Відповідач не надає допомоги на утримання повнолітньої дитини, не займається вихованням сина, який навчається в Державній академії статистики, обліку та аудиту на другому курсі , просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання повнолітньої дитини, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини до досягнення дитиною двадцяти трьох років, з усіх видів його заробітку.
На думку позивачки, відповідач на час розгляду судом даної справи працює в Акціонерній енергопостачальній компанії „Київенерго, , Філіал „Житлотеплоенерго Київенерго, , , має стабільну заробітну плату, в зв'язку з чим в нього є можливість сплачувати заявлений нею розмір аліментів.
Як вбачається з довідки Державного комітету статистики України Державної академії статистики, обліку та аудиту від 26.06.2008 року № 604 ОСОБА_3 є студентом другого курсу денної форми навчання на контрактній основі без отримання стипендії, зі спеціальності „Облік і аудит, , Державної академії статистики, обліку і аудиту, термін навчання з 1 вересня 2007 року до 15 липня 2011 року, офіційно не працює, матеріальних доходів не має, знаходиться на утриманні позивачки.
Згідно положень ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. До того ж за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За ч. 3 ст. 199 СК ( 2947-14 ) право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів мають самі дочка, син, які продовжують навчатися, а також той із батьків, з яким вони проживають.
Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків,
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька 1/4 частини нарахування аліментів з усіх видів доходів і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно положень ст.ст. 198, 199 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну
допомогу надавати, та якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до статей 349, 427 ЦПК України, ст.ст. 20, 84 Закону України "Про виконавче провадження" виконання рішення суду здійснюється за місцем проживання, роботи боржника або за місцем находження його майна. Відповідач проживає за адресою:: місто Київ, вул. Кудряшова, буд. 15, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідач не надав спростувань щодо стягнення з нього заявленого позивачкою розміру аліментів 1/2 частини з усіх видів доходу на утримання повнолітньої дитини.
Відповідно до ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, а також інші обставини, що мають істотне значення. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Тому, суд вважає позовні вимоги про стягнення аліментів з відповідача в розмірі 1/4 на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчатися , слід задовольнити.
Враховуючи вищенаведене, на підставі ст. ст. 181, 182, 183, 184, 185, 198, 199, 200 Сімейного Кодексу України, та керуючись ст. ст. 15, 30, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживає: АДРЕСА_2, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , працює в Акціонерній енергопостачальній компанії" „Київенерго, , Філіал „Житлотеплоенерго Київенерго, , , (місто Київ, вул. Кудряшова, 15, ідентифікаційний код 26021366 ) на користь ОСОБА_1, 1958 року народження, проживає: АДРЕСА_3аліменти на утримання повнолітньої дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2, розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 жовтня 2008 року до досягнення дитиною двадцяти трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заява про оскарження рішення може бути подана через Шевченківський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається також через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.