Судове рішення #7726726

Справа № 2 – о – 135 / 09р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2009 року Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого –  судді Крамаря В. М.

при секретарі – Осадці М. Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бережанах справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, а саме: приналежності їй трудової книжки на ім’я ОСОБА_1, 1958 року народження.

У заяві заявник зазначила, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Корчунок Рогатинського району Івано – Франківської області. З 01. 09. 1973 року по 15. 07. 1974 року навчалась в Тернопільському технічному училищі № 2 і після цього з 15 липня 1974 року вона була прийнята на роботу зйомницею в прядильний цех № 2 Тернопільського бавовняно – паперового комбінату, у зв’язку з чим 19 липня 1974 року їй було видано трудову книжку. Під час видачі трудової книжки було допущено помилку і її ім’я в частині по батькові помилково вказано „ОСОБА_1” замість ОСОБА_1. Вона має право на пільгову пенсію, однак зазначена вище розбіжність у записі її імені у трудовій книжці (ОСОБА_1) та у паспорті (ОСОБА_1) перешкоджає їй в оформленні пенсії. Внесення виправлення в трудову книжку неможливо, оскільки на цей час Тернопільський бавовняно паперовий комбінат де було видано трудову книжку, не існує. Вищевказана розбіжність позбавляє її можливості оформити пенсію, тому вона змушена звернутися до суду із цією заявою.

Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримала, просила її задовольнити, а саме: встановити факт приналежності їй правовстановлюючого документу – трудової книжки на ім’я ОСОБА_1, 1958 року народження.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, суду пояснили, що вони тривалий час працюють з заявницею в центрі електрозв’язку № 1 Тернопільської дирекції ВАТ «Укртелеком».

Суд, вислухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши докази по справі, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що згідно з паспортом громадянина України серії НОМЕР_1, виданим Бережанським РВ УМВС України в Тернопільській області, 24 лютого 2000 року, прізвище, ім’я та по батькові заявника – ОСОБА_1, і вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно із свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим в селі Добринів Галицького району Івано - Франківської області 02 березня 1964 року, ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася ОСОБА_1 батьками якої є ОСОБА_6 та ОСОБА_7.

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 виданим 16 червня 1990 року Бережанським відділом ЗАГС Тернопільської області внаслідок одруження 16 червня 1990 року ОСОБА_8 та ОСОБА_1 обом з подружжя присвоєно прізвище ОСОБА_8.

Проте з трудової книжки вбачається, що даний документ виданий 19 липня 1974 року на ім’я ОСОБА_1, 1958 року народження, з вкладиша в трудову книжку, виданого 08 квітня 1985 року, вбачається, що його видано на ім’я ОСОБА_1, 1958 року народження.

Згідно з довідкою Центру електрозв’язку № 1 м. Бережани Тернопільської філії ВАТ «Укртелеком» № 06-432 від 27 жовтня 2009 року вбачається, що ОСОБА_1 працює у вказаній організації з 05. 08. 1978 року і відомості про її роботу співпадають із записами про роботу ОСОБА_1 в трудовій книжці.

Відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 256 Цивільно-процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що у трудовій книжці запис імені в частині по батькові заявника не збігається із таким записом в паспорті, де її ім’я в частині по батькові зазначене як ОСОБА_1.

При наявності такої розбіжності у записах в імені в частині по батькові у ОСОБА_1 немає змоги у визначеному законом порядку оформити пенсію.

Враховуючи досліджені в судовому засіданні докази та встановлені факти, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 213, 215, 235, 259, 256 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительці АДРЕСА_1, правовстановлюючого документу, а саме: трудової книжки виданої 19 липня 1974 року на ім’я ОСОБА_1, 1958 року народження.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Тернопільської області через Бережанський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строків на його апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація