Справа № 22 ц -4699/08 Головуючий суддя
Категорія-5 у 1-й інстанції - Єлісєєва Т.Ю.
Доповідач - Гоков П.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 вересня 2008 року
Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:
судді-головуючого - Глущенко Н.Г.
суддів - Гокова П.В., Перцової В.А.
при секретарі - Білоконь Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 23 лютого 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про розділ майна подружжя, -
встановив:
Зазначеним рішенням позов задоволено повністю: розділено майно, яке було набуте подружжям за час шлюбу, кожній стороні виділено 1/2 частину домоволодінняАДРЕСА_1.
Відповідачка не погоджується з таким рішенням і в своїй апеляційній скарзі з посиланням на його незаконність просить скасувати та винести нове рішення про зменшення частки позивача, оскільки вважає, що суд не врахував виключні обставини, зокрема, проживання з нею неповнолітньої дитини, п'янство відповідача й т.і..
Апеляційна скарга піддягає задоволенню частково з наступних підстав.
Встановлено, що позивач та відповідачка перебували у зареєстрованому шлюбі з 1981 року. За цей час спільно побудували житловий будинок, який дотепер не прийнятий до експлуатації.
Задовольняючи позов, суд виходив з того, що ст. 70 СК України передбачає рівність часток дружини і чоловіка при розподілі майна, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Розділ домоволодіння не суперечить нормам закону, а саме ст. 376 ЦК України, тобто , суд виходив з того, що домоволодіння могло бути розділено.
Проте, з такими висновками погодитись не можна. У відповідності до ст. 331 ЦК України право власності на новостроєне нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом встановлено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту його прийняття в експлуатацію. Якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Як вбачається з матеріалів справи, спірний житловий будинок дотепер не прийнятий до експлуатації, не зареєстрований у встановленому законом порядку, а тому і право власності на нього - не виникло.
За таких обставин апеляційний суд вважає, що судом першої інстанції неправильно застосовані норми матеріального права, що є безумовною підставою для скасування рішення суду.
Керуючись ст. 307, п.4 ч.1 ст. 309 ЦПК України, апеляційний суд, -
вирішив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 23 лютого 2006 року - скасувати.
Відмовити ОСОБА_4 в задоволенні його позову та ОСОБА_3 про виділ 1\2 частини домоволодіння.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.